Pentagram’ın Yeni Albümüne Hazır Olun, “Makina Elektrika” Geliyor

Memleket metal sahnesinin lokomotif grubu Pentagram’ın yeni albümüne artık çok yakınız.

Grup 2020 Kasım ayında “Bu Düzen Yıkılsın” şarkısı ile ilk sinyalini verdiği, 2021 Ocak sonunda paylaştığı “Sur” ve son olarak da “Pride” şarkılarıyla fitilini ateşlediği yeni albümün yayın sürecinde sona yaklaşıldı.

“Makina Elektrika” isimli albüm Sony Music Türkiye aracılığıyla 9 Eylül Cuma günü dinleyiciyle buluşacak.

Mikrofon başında Gökalp Ergen, Murat İlkan, Ogün Sanlısoy; gitarda Hakan Utangaç, Metin Türkcan, Demir Demirkan; bas gitarda Tarkan Gözübüyük, davulda Cenk Ünnü, klavyede Ozan Tügen ve sürpriz konukların yer aldığı geniş bir kadroyla kaydedilen albüm, dijital platformların yanı sıra CD ve plak olarak yayımlanacak.

1990 tarihli kendi adını taşıyan ilk albümüyle yerli metal gruplarını yüreklendiren ateşi yakan topluluk, 1992’deki “Trail Blazer” albümünün ardından 1997’de yayımlanan “Anatolia” albümüyle hem Türkçe sözlü şakılar yazmaya başlamış hem de büyük kitleler tarafından tanınırlık yakalamıştı.

“Unspoken” albümü 2001’de “Bir” isimli albümü ise 2002’de yayına sürülen, 2012’de ise “MMXII” isimli albümünü yayımlayan grup uzun sessizlik dönemi sonrası 2017 Mart ayı başında, eski üyelerinin de katılımıyla “Akustik” albümünü paylaşıp, dinleyiciyi peşinden sürükleyen kapsamlı bir konserler serisine başlamıştı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish