Parkway Drive Gelecek Albümü “Darker Still”i Yeni Şarkı “The Greatest Fear” ile Duyurdu

Parkway Drive, yedinci albümleri “Darker Still”i duyurdu. Grubun 2018 tarihli “Reverence”dan bu yana ilk tam uzunluklu albümü Epitaph aracılığıyla 9 Eylül’de dinleyiciyle buluşacak.

Avustralyalı metalcore grubu duyuruyla birlikte, dinleyiciyi grubun çarpıcı müzikal yürüyüşünün bu yeni parkurunun içine çeken çıkış şarkısı “The Greatest Fear”ı da klibi eşliğinde paylaştı.

Grup geçen ay da albüm şarkılarından ““Glitch”i, Allan Hardy tarafından yönetilen etkileyici bir görselle paylaşmış ve dört yıl aradan sonra ilk yeni şarkısıyla geri dönmüştü.

Şarkıcı Winston McCall yeni şarkıyla ilgili olarak, “Hepimizin paylaştığı en büyük korku; bu şarkı hepimizin yüzleşmesi gereken birleştirici güçle, ölümle ilgili” diyor ve ekliyor, “Amaç, ölümü ayıran değil, yollarımızda hepimizi birbirine bağlayan bir şey olarak gören bir şarkı yaratmaktı. Müzikal olarak, bu konseptin hakkını veren bir şarkı yaratmak istedik. Ağır, epik ve durduğunda bir etki bırakan.”

McCall albüm hakkında ise şunları söylüyor, “Parkway ilk başladığında, hepimiz elimizden gelenin fazlasını yapmak için kendimizi zorlamaya çalışıyorduk. ‘Darker Still’de duyduklarınız, her zaman sahip olduğumuz hayal gücümüze yetişerek öğrenme ve büyüme yeteneğimizin nihai gerçekleşmesidir.”

Daha önce hiç denemediğimiz veya daha doğrusu geçmişte denediğimiz, ancak cesaret, zaman ve anlayışa sahip olamadığımız besteler ve şarkılar var” diyen McCall, “Albüm, ‘hayatınızda inanç yapınızın, benlik duygunuzun ve dünyadaki yerinizin bir hesabıyla karşı karşıya kaldığınız bir noktaya ulaşma fikri’ olan ‘ruhun karanlık gecesi’ kavramını araştırıyor” diyerek albümün iç dünyasının şifrelerini veriyor.

Kurtarıcı aydınlanma yolculuğunda toplumun ölüm, tecrit ve insanlık kaybı korkusu üzerine kafa yoran on bir şarkının yer aldığı söylenen albümle ilgili gitarist Jeff Ling ise şöyle diyor: “Birlikte başardıklarımızdan gerçekten gurur duyuyorum ve müzisyenler olarak gerçekten yeni sınıf ve yetenek alemlerine yükseldiğimizi hissediyorum.

Aşağıda yeni şarkı “The Greatest Fear”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Parkway Drive “Darker Still” şarkı listesi:

01. Ground Zero

02. Like Napalm

03. Glitch

04. The Greatest Fear

05. Darker Still

06. Imperial Heretic

07. If A God Can Bleed

08. Soul Bleach

09. Stranger

10. Land Of The Lost

11. From The Heart Of The Darkness

tr_TRTurkish