Özgür Aydın’ın Yeni Albümü ile ”içten gelen anlık dürtülerden maviliklere uzanan bir yolculuk”: “Road to the Blue” Yayında

Özgür Aydın yeni albümü “Road to the Blue”yu önceki albümlerinde olduğu gibi yine “On Air Music” markasıyla yayımladı.

Tamamı kendi bestelerinden oluşan beşinci albümü “Road to the Blue”nun kayıtları, müzisyenin kendi stüdyosu olan Supernova Music Lab’da yapılırken, mix-mastering işlemleri de yine Özgür Aydın’ın kendisi tarafından yapıldı.

Hem bas gitar kayıtları hem de albüm kapak fotoğrafları dostlukları eskiye dayanan Cüneyt Özyurt imzası taşıyan albümün, fotoğraf çekimleri Cüneyt Özyurt Foto Stüdyosu’nda gerçekleştirildi.

Albümle ilgili yapılan açıklama ise şöyle: “İnsanın kendini arayışı, gizemli ve renkli bir yolculuktur. Duygusal yoğunlaşmalar üzerinden iç dünyasına yönelen insana bu yolculuğunda müzik yol gösterir. Bilinçle kendi varlığına sahip çıkan ve varlığını duyumsayabilen insan için duygusal yoğunlaşmalar ve müzik çok önemli bir yer tutmaktadır.

İnsanın kendine yabancılığını eriten, yalnızlığını büyük bir beraberliğe dönüştüren müzik, çağlar boyu büyük mucizeler yaratarak erişkinleşmede büyük ilerlemeler kaydetmiştir. İşte bu fikir ve duygularla hazırlanan ve müzisyenin beşinci albümü olan “Road to the blue” içten gelen anlık dürtülerle başlayıp maviliklerde biten yolculuğu betimlemektedir.”

2017 yılında On Air Music etiketiyle ilk albümünü yayımlayan Özgür Aydın’ın önceki albümleri sırasıyla “Mystic Blues” (2017), “12th Street” (2018), “Sad Robot” (2019), “Picnic on the Moon” (2021) yılında yayımlandı.

Yedi şarkıdan oluşan albüm tüm dijital platformlarda dinleyiciyi bekliyor.

tr_TRTurkish