Özdemir Asaf 100 Yaşında Albümünün Yeni Teklisi Yassassin ve Linanil’den

Özdemir Asaf’ın eşsiz şiirleri yeniden hayat buluyor.

Türk edebiyatının en önemli şairlerinden Özdemir Asaf’ın 100. doğum yıldönümüne özel hazırlanan tribute albümünden yayınlanan yeni tekli Yassassin ft. Linanil – Ölümümden Biraz Sonra Pasaj Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluştu.

Şarkının bestesi Bülent Kabaş ve Orkun Tunç’a, düzenlemesi ise gruba ait. Kayıtlar Kadıköy No.5 stüdyosu’nda, mix ve mastering ise Erim Arkman tarafından Haremsound stüdyolarında gerçekleştirildi.

“Özdemir Asaf 100 Yaşında” albümü için besteledikleri şarkının sözleri, şairin ölüm ile hayat arasındaki geçişin yansımalarını, üslubuna has kelimelerle dokuduğu derin ve etkileyici iki şiirinden, “Ölümümden Biraz Sonra” ve “Kaldım” adlı şiirlerinden derlendi. Grup bu şarkıyı, sözlerin duygusal derinliğini vurgulamak açısından post-punk’ın melankolik ve hüzünlü tınıları arasında gezinerek yorumladı. 

Yassassin” üç kişiden oluşan yepyeni bir proje grubu. Müzikal birliktelikleri otuz yıl öncesine dayanan Bülent Kabaş (Rashit) ve Orkun Tunç’a (Rashit / Kum & Bedeviler / Armageddon Turk) ve bu yolculuklarında, genç kuşağın yetenekli müzisyenlerinden Dilara Çivici eşlik ediyor. Şarkının vokallerinde ise, indie-rock ve alternatif müziğin yakından tanıdığı isimlerden biri olan Linanil, gruba eşlik ediyor. 

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish