Olta Dayanışma’dan Akustik Albüm: “Akustik Olta” Yayında

Olta’nın derleme albüm serisinin 11.’si Olta Akustik Vol.1 ” ismiyle 16 Eylül’de dinleyiciyle buluştu.

Pandeminin başlangıcıyla birlikte müzisyenler için giderek artan zorlukları, birliktelikle aşma amacıyla oluşturulan bağımsız bir dayanışma grubu olarak, “Umut denizine atılmış bir olta” söylemiyle yola çıkan Olta Dayanışma’nın yeni albümü “Akustik Olta”, dinleyiciyi akustik melodilerin derinliklerine davet ediyor.

Akustik müzik, müziğin kendisi kadar eski.  Hikâye anlatmanın bu ahenkli yolunda, modüle edilmemiş sesler ve akustik enstrümanlarla birlikte yürüyorsunuz. Gitar vokale nazikçe eşlik ederken, en sert şarkı şarkı sözleri bile elektriksiz titreşimlerin doğallığında yumuşuyor. Pek muhtemel akustik müzik, tam da bu sebeple tüm dünyada popüler şarkıların naif çatısı oluyor.

Yedi ayrı hikâyenin anlatıldığı Akustik Olta’da tanıdığımız seslere, dört yeni sesin daha eklendiğini duyuyoruz. Eski Olta müzisyenleri Sercan İke, İrfan Alış ve Oğulcan Sönmez’e; Nedem, Umut Özensoy, Ersin Erçin ve Çayan Yavuz ekleniyor ve dayanışma bu kez, akustik müziğin rüzgarını arkasına alıyor. Albümün kapağı ise yetenekli illüstratör Mr. Boyaci imzası taşıyor.

Bu şarkı ile hem kendi hikayem ve hem de tanıdığım pek çok müzisyenin hikayesinden bahsetmek istedim. ‘Biz’, aslında müziğe emek vermiş herkesin hikayesini barındıran bir şarkı” diyor Olta müzisyenlerinden Oğulcan Sönmez.

Albümde yer alan şarkılar ve sanatçılar ise şu şekilde:

  • 1. Umut Özensoy – Üzgünüm
  • 2. Oğulcan Sönmez – Biz
  • 3. Nedem – Uykuya Dalmadan Önce
  • 4. Sercan İke – Bitmiyor Seni Düşünmek
  • 5. İrfan Alış – Paydos
  • 6. Ersin Erçin – Umut
  • 7. Çayan Yavuz – Utan

Olta her yeni albümünde olduğu gibi bu albümle de tüm dinleyenleri ve müzisyenleri dayanışmanın aktif bir parçası olmaya ve dayanışmayı büyütmeye çağırıyor. Olta albümlerini dinleyerek, dinleterek ve paylaşarak siz de müziğin susmamasına destek olabilirsiniz.

tr_TRTurkish