Obituary Yaklaşan Albümden Yeni Teklisi “My Will To Live”i Paylaştı

Florida death metal sahnesinin kıdemli grubu Obituary, yeni stüdyo albümleri “Dying Of Everything”i 13 Ocak’ta Relapse Records aracılığıyla yayımlamaya hazırlanıyor.

Yayınına günler kala kulaklarımıza ulaşan albümün üçüncü teklisi “My Will To Live” ise şarkı sözü videosuyla birlikte paylaşıldı. Grup bundan önce albüme ismini veren şarkı “Dying Of Everything” ve çıkış şarkısı “The Wrong Time” ile albümün ilk ipuçlarını paylaşmıştı.

Grup yaptığı açıklamada, “Zaman neredeyse geldi ve nihayet yeni albümü hayranların ellerine ulaştırmak için daha fazla heyecanlı olamazdık” diyor ve ekliyor, “Uzun zaman oldu ve sizlerin bu albümü sabırla beklediğinizi biliyoruz, bu yüzden sıradaki bu single ile bir ödül daha vermekten gurur duyuyoruz.”

‘My Will To Live’ bu albüm için yazdığımız son şarkılardan biriydi ve lirik video için seçtiğimiz şarkıydı” diyen grup şu detaylara da değiniyor, “Çünkü bol ritimli ve John Tardy’nin kirli vokal performansına sahip Obituary tarzı klasik bir şarkı. Ve bir bütün olarak ‘Dying Of Everything’in çok güzel bir temsili ve umarız tat tomurcuklarınızı kabartır ve bu Floridalı çocuklardan ve yeni albümden bekleyebileceklerinize kulak kanalınızı hazırlar! Keyfini çıkarın ve işte başlıyoruz.”

Davulcu Donald Tardy de albüm ve kayıt süreci hakkında şunları ekliyor,

Sihirli bir şekilde tüm yıldızlar bizim için sıraya girdi. Bu albümü yazmak uzun zamanımızı aldı. Şarkılar için kendimizi asla zorlamıyoruz; şarkıların bizi bulmasına izin veriyoruz. Ama gerçekten işe koyulduğumuzda ve şarkıları yazmaya ve bir araya getirmeye başladığımızda, en başından beri heyecanlandık. Kahretsin dostum. Burada bir şeyler dönüyor gibiydi.”

Fotoğraf: Tim Hubbard

tr_TRTurkish