‘Oasis Knebworth 1996’ Belgeselinin Gösterim Tarihi Duyuruldu

Oasis yeni belgeselleri “Oasis Knebworth 1996”nın 23 Eylül Perşembe günü vizyona gireceğini duyurdu.

Filmin vizyona girmesi, grubun o zamanlar İngiltere tarihindeki en büyük açık hava konserlerine damgasını vuran Knebworth’teki efsanevi iki gecelik performansının 25. Yıl dönümüne denk geliyor.

Grammy ödüllü film yapımcısı Jake Scott’ın yönettiği ve hem Noel hem de Liam Gallagher’ın yürütücü yapımcılığını üstlendiği “Oasis Knebworth 1996”, rock tarihinin en kritik dönüm noktalarından biri olan Oasis’in Knebworth gösterilerini derinlemesine masaya yatırıyor.

Liam yaptığı açıklamada, “Benim için Knebworth, 90’ların Woodstock’uydu” diyor ve ekliyor, “Her şey müzik ve insanlarla ilgiliydi. Pek bir şey hatırlayamıyorum ama asla unutmayacağım.”

Basın açıklamasında da yapımla ilgili şu ifadelere yer veriliyor, “Oasis Knebworth 1996, Oasis ile hayranları arasındaki 90’ların en büyük konserini mümkün kılan özel ilişkinin hikayesidir. Grup ve konser organizatörleri ile yapılan ek röportajlarla, tamamen orada bulunan hayranların gözünden, kapsamlı ve daha önce hiç görülmemiş arşiv konseri ve etkinliğin sahne arkası görüntüleri etrafında inşa edilmiş olan o anlar anlatılıyor.”

tr_TRTurkish