New York Rock Sahnesine Derin Bir Bakış Sunan “Meet Me in the Bathroom” Belgeselinden Fragman

The Strokes, Yeah Yeah Yeahs, LCD Soundsystem ve daha birçok müzisyen ve grubun ilk günlerine bakış atan “Meet Me in the Bathroom” belgeselinden yeni fragman paylaşıldı.  

2000’lerin başındaki New York müzik sahnesinde sürükleyici bir yolculuk sunan belgeselden paylaşılan ön izleme, New York City’de milenyumun dönüm noktasında rock and roll’a bir övgü niteliğinde.

11 Eylül’ün arka planında geçen belgesel, yeni bir neslin New York City için dünya çapında yankılanan bir müzikal yeniden doğuşu nasıl başlattığını anlatıyor.

Lizzy Goodman’ın aynı adlı çok satan kitabından uyarlanan ve Dylan Southern ve Will Lovelace (Shut Up and Play the Hitsl) tarafından yönetilen “Meet Me in the Bathroom”, belki de sosyal medya öncesi son büyük müzik sahnesine bir bakış.

Film, yeni röportajlar ve arşiv görüntüleri ile The Strokes, Yeah Yeah Yeahs, LCD Soundsystem, The Moldy Peaches, Interpol, The Rapture ve TV on the Radio gibi grupların çıkışlarını ve mücadelelerini ekrana taşıyor.

Belgeselin prömiyeri bu yılın başlarında Sundance’te yapıldı. 4 Kasım’da New York ve Los Angeles’ta sinemalara gelecek olan yapım 8 Kasım’da sadece bir gece ABD çapında gösterime girecek ve 25 Kasım’da Showtime’da yayımlanmaya başlayacak.

Yazar Clint Worthington, incelemesinde filmi “2000’lerin New York’taki bağımsız sahnesinin hayranları tarafından aynı hayranlar için yapılmış bir film” olarak nitelendiriyor.

tr_TRTurkish