Never Elected’ın Yaklaşan Albümü “Turbulent”ten “One Of These Days”e Kulak Veriyoruz

Washington DC’nin en eğlenceli ve heyecan verici gruplarından biri olan Never Elected son birkaç yıldır sosyo-politik temalar üzerine düşündürücü materyaller yazıyor ve yayınlıyor. Grubun 19 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak albümü “Turbulent”, vokalist Sujit Kumar’ın hayatındaki çalkantılı dönemlere bir bakış niteliğinde. Bu albümde duygu yüklü şarkı sözleri, sert riffler ve vurucu davullar, etkileyici ve akılda kalıcı bir hard rock eğlencesi sunuyor.

“One Of These Days” için çekilen yeni şarkı sözü klibi de gelecek albümün tadını veriyor. Grup şu yorumu yapıyor:

Albüm, vokalistimizin hayatındaki çalkantılı dönemlerin derin bir yansıması. Bu şarkıları canlı çalarken gördüğümüz tepkiler, tamamen coşmaktan, sonrasında insanların gözyaşlarına boğulmasına kadar değişiyor. Bazen bir şarkı, üzerine inşa edildiği orijinal fikirden tamamen yön değiştiriyor, jam’i dinliyoruz ve bağlantı kuruyor gibi görünüyorsa, Sujit genellikle üzerine söz yazıyor ve kolektif olarak son rötuşları yapıyoruz.”

Never Elected, vokalde Sujit Kumar ve gitarda Altan Aydın tarafından grunge ve rock’n roll’a duyulan ortak bir sevgiyle kuruldu. Dr. T, melodik bas riffleriyle ve davulun arkasında oturan Wesley Meyer de itici bir güç olarak grubun soundunu tamamlıyor. Yıllar boyunca sayısız konser veren ve gittikleri her yerde dinleyicilerin ilgisini çeken grup, bu yıl albümün yeniden yayınlanmasını tanıtmak için turneye çıkmayı planlıyor.

“One Of These Days” tutku ve duyguların dürüst bir patlaması olarak kulaklarımıza ulaşırken grup bu yıl 2024 WAMMIES’de (Washington DC’nin Grammy versiyonu) En İyi Hard Rock / Metal Single (All MY Life), En İyi Hard Rock / Metal Grubu ve En İyi Hard Rock / Metal Albümü dallarında finalist olarak aday gösterildi.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Never Elected “Turbulent” şarkı listesi:

1 – All Rise – 4:56

2 – Hate Breeds Hate – 4:20

3 – It’s Over – 4:06

4 – So Damn Easy – 5:04

5 – Time – 3:55

6 – Stab Me – 3:41

7 – Voice Inside – 5:09

8 – Tolerance Broken – 4:26

9 – All My Life – 2:15

10 – Death Complaint – 5:56

11 – One Of These Days – 4:00

tr_TRTurkish