Myles Kennedy’nin Yeni Albümü “The Ides of March” Yayında

Rock sahnesinin en mühim seslerinden, Slash ve Alter Bridge solisti Myles Kennedy’nin yeni albümü “The Ides of March” yayında.

2018’in Mart ayında ilk solo albümü “Year of the Tiger” ile kişisel kariyerine nefis bir giriş yapan Kennedy, geçen süre zarfında da üretkenliğini sürdürdü. Aynı yılın Eylül ayında “Living the Dream” isimli yeni Slash featuring Myles Kennedy and the Conspirators albümü yayımlanırken, 2019’ün Ekim ayı ortalarında ise Alter Bridge’in altıncı stüdyo albümü “Walk the Sky” dinleyiciyle buluşmuştu.

Bu hayli yaratıcı ve birbirinden sağlam kayıtların ardı sıra geldiği sürecin ardından ise gezegeni avucuna alan pandemi sebebiyle hesapta olmayan bir döneme giriliyordu.

Tüm turnelerin iptal edilmesinin ardından 2020’deki karantina sürecinde ise yeni solo albümünün hazırlıkları için kolları sıvayan Kennedy, şarkı yazım sürecinin ardından davulcu Zia Uddin ve bas gitarist Tim Tournier dahil olmak üzere ilk albümünde de kendisine yardımcı olan müzisyenleri bir araya getiriyor, daha sonra ise üç müzisyen albümü Florida’da yapımcı Michael “Elvis” Baskette ile kaydediyor.

İlk albüm “Year Of The Tiger”ın zihninde bıraktığı akustik zenginlik sonrası yeni albüm “The Ides Of March” ile elektro gitarıyla daha çok mesai yapan Kennedy, rock, blues ve country sevgisini ustaca harmanlarken, başından beri kendisine ilham veren müzikal köklere de bir selam çakıyor adeta.

Kennedy’nin albümün isim şarkısı “The Ides Of March” hakkında söyledikleri ise albümün genel yapısına da ışık tutuyor bir nevi:

Birkaç kadeh içtikten sonra bir gece hızlı bir şekilde yazılan, pandeminin başlangıcında pek çoğumuzun hissettiklerini özetleme girişimiydi. Sıkıldık, hüsrana uğradık ve çıldırmamak için kendi kendimizi tedavi ettik. Anlatının sevdiğim yanı, her şey cehenneme gidecekse, en azından bunu bir kutlama tarzında yapmaya çalışın fikrini zorlamasıdır.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish