YAZAR GÜLSEREN AKDAŞ’IN YENİ ÇOCUK ROMANI “ MUCİZE GİBİ” BİR ÇOCUĞUN GÖZÜNDEN AİLE KAVRAMINA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI SUNUYOR

Yazdığı, derlediği küçük hikayeler, romanlar ve şiirlerle çalışmalarını Samsun’da sürdüren Gülseren Akdaş son çocuk romanı “ Mucize Gibi” ile okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Bir çocuğun kendi bakış açısından izlenimleri ve hayal dünyasının yansımalarını  bu romanda  bulabiliyorsunuz…

Kitabın Özeti:  ( Mucize Gibi’den Bir Bölüm)

Bir çocuk içinde bütün masum etiyle, saf ve temiz bir ruh taşır; birinin acısını ve kaygısını emmeye hazır küçük bir sünger gibidir. Bir çocuk, her olumsuz hareketi kendine çeken mıknatısa benzer. Başını okşaman, masum küçük gözlerine bakman, sana gülümsemesi için yeterlidir, o zaman tüm dünya onun olur… Bir çocuk evinin duvarlarından ve küçük güvercin odasının sınırlarından öte başka hiçbir şeyi görmemişse neyi bilebilir.  Kendi  kurduğu  dünyadan başka. Annemin merdivenleri çıktığını duyduğumda zaten uyanmıştım. Gergin bir şekilde ayak seslerini dinledim. Şimdi bütün şirinliğiyle kapıyı açacaktı. Kapı açılacak ve annem yatağıma yaklaşıp beni öpecekti. “Günaydın, güzel kızım,” diyecekti. Bütün bunları düşünmek beni deli ediyordu.“Lütfen bırak beni artık,” diyerek doğruldum ve anneme yalvararak baktım. “Bugün okula gitmesem kıyamet kopmaz, değil mi anne?” Annem gülümseyerek sabahlığının kuşağıyla oynadı. Sonra arkasını dönüp tekrar aşağıya indi. Ben de çaresizce kalktım. Bu her sabah böyleydi. Annemle babamın kendileri de bir o kadar garipti işte.”