Müzik tarihinin en sıra dışı grupları konusunda üst sıralara Misfits adını hiç çekinmeden yazabilirsiniz. Gelmiş geçmiş en iyi punk grupları bakımından da durum aynı şekilde olacaktır. Hatta horror-punk kavramını, yani işin gerilim korku dozunu belirleyenler de onlardır.

Ayrıca Metallica’nın şarkılarını yorumlamayı en sevdiği grupların başında da Misfits gelmektedir. Die My Darling, London Dungeon, Green Hell, Last Caress.. rahatlıkla hatırlanacaktır.

Original Misfits üyeleri Glenn Danzig ve Jerry Only 2016’da Denver ve Chicago’daki Riot Fest’in başını çektiği resmi bir buluşma için bir araya geldi. Bu performansın ardından grup, Los Angeles ve Las Vegas’ta geçen yılın sonlarına doğru bir dizi başka konserler vermeden önce büyük oranda sessiz kaldı.

Şimdi ise Newark’taki Prudential Center’da düzenlenecek bir konserle 19 Mayıs’ta memleketleri New Jersey’e geri dönüyorlar.

Öyle ki gösterinin açılışını gerçekleştirmek için orada bulunacak gruplar bile heyecanın büyüklüğünü işaret etmekte. Gösteriyi açmak için Suicidal Tendencies ve Murphy’s Law isimlerini afişlerde görmek bile başlı başına bir olay.