Mevzu O Değil, İlk Şarkısı “Evrim” ile Huzurlarınızda

Hayata dair dertlerini özgün lirikler ve eklektik bir müzikal yaklaşımla ifade etme çabasında olan yeni bir grup Mevzu O Değil; ilk şarkıları “Evrim”i, 80’ler Production etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu.  

Hakan Zümbülcü (Vokal), Taylan Sulaoğlu (Gitar), Aynur Demir (Klavye), Fuat Güney (Bas) ve Emre Aslan (Davul)’dan oluşan Mevzu O Değil’in, ilk single’ı “Evrim”in kaydında perdesiz gitarıyla Cenk Erdoğan da konuk olarak yer aldı. 

Uzun yıllar çeşitli müzik tarzlarında farklı gruplarda aktif olarak yer almış müzisyenlerden oluşan “Mevzu O Değil” 2020 yılının başlarında kuruldu.

Farklı müzik zevkleri ve karakterlere sahip ‘beş benzemez’ eleman, enerjilerini ortak bir noktada buluşturup “Mevzu O Değil” ismiyle yola çıktı.

Mart ayından itibaren pandemiyle birlikte evlere kapanan ekip için karantina dönemi, aynı zamanda çok yönlü bir bir evrimleşme süreciydi. Grubun ilk şarkısı “Evrim” böylece doğmuş oldu.

Yaşama dair mevzuların içselleştirildiği liriklerle yeni bestelerinin kayıtlarını sürdüren grup; “Hayat zor ama Mevzu O Değil” mottosuyla, zorlukların içindeki güzellikleri görme ve gösterme çabalarını şarkılarına yansıtmaya devam edecek.

What's your reaction?

tr_TRTurkish