Metalium, Sülfür Ensemble ve Gaddar KüçükÇiftlik Bahçe’de Metal Fırtınası Estirecek

Şehrin en mühim etkinlik merkezlerinden KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de özlenen %100 Metal konserleri başlıyor.

Metalium TR, Sülfür Ensemble ve Gaddar’ın sahne alacağı 27 Ağustos Cuma akşamı, KüçükÇiftlik Bahçe’den yükselecek sesler tüm şehri inletecek.

90’lı yıllarda “Behind the Power” ve “Suffer” albümüyle thrash metal’in ülkemizde yayılmasında büyük rol oynayan Metalium, tam 25 yıl aradan sonra 2020 yılında yenilenen kadrosuyla çıkardığı üçüncü stüdyo albümü olan “Tenebris”in ilk konserini 27 Ağustos akşamı KüçükÇiftlik Bahçe sahnesinde verecek.

Metalium öncesinde ise sahnede supergroup statüsünde iki EP kaydeden doom/sludge metal grubu Sülfür Ensemble olacak. Erdem Çapar, Levent Ersoy, Burak Özgüney ve Emre Şahin dörtlüsünün karanlığın cezbedici yanını kullanarak gerçekleştireceği şovu ve şarkıları hafızalara kazınacak.

Bu muhteşem gecede ilk sahne alacak olan Türkçe sözlü heavy metal grubu Gaddar ise “Yat Kalk Her Gün Aynı”, “Düriye”, “İyiler Erken Ölür” ve “Nakit Beni Sevmiyor” şarkılarıyla kulakların pasını silecek.

%100 metal müziği tüm hücrelerimizde hissedeceğimiz ve uzun süre hafızalardan silinmeyecek konser öncesinde DJ kabininde ise İrem Küçükbulut olacak. İrem Küçükbulut, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz metal müzik insanı Çağlan Tekil’in setlisti ile konserler öncesi ortamı bir hayli ısıtacak.

Biletler biletix.

tr_TRTurkish