Meşin Ceketler ile Tanışma Zamanı: İlk Şarkı “Yabancı Şehrin Sokaklarında” Yayında

Meşin Ceketler’in “Yabancı Şehrin Sokaklarında” isimli ilk single’ı Ada Müzik tarafından tüm dijital platformlarda yayımlandı.

Mikrofon başında Mazaai projesi ile adından söz ettiren Murat Genç, Rashit grubundan tanıdığımız gitarist Tolga Özbey ve daha önce Yumuşak Makine grubunda da beraber çaldıkları bas gitarist Caner Koşunda ile Vega gibi birçok sanatçı ve grubun albüm kayıt ve konserlerinden tanıdığımız davulcu Timur Kurşunoğlu’ndan oluşan Meşin Ceketler’in, “Yabancı Şehrin Sokaklarında” isimli ilk teklisi Ada Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Punk rock ve hard rock manzaralarının yabancı bir şehrin sokaklarında bir araya geldiği şarkı, kalabalık içindeki yalnızlığı resmederken, aranan çıkışlar ve kafadaki sorularla boğuşan zihnimizin isyan bayrağını dalgalandırıyor. Konserlerde üst üste çalınması muhtemel, marş niteliğindeki “Yabancı Şehrin Sokaklarında”, ekibin önümüzdeki günlerde sürecek eylemleri konusunda da beklenti seviyesini arttırıyor.

Meşin Ceketler, punk rock ve garage rock unsurları üzerine kurulu temeli ve karakteristik lezzetli detayların bir araya geldiği müzikal anlayış ve sözel içeriği ile son dönemin dikkatle takip edilecek gruplarından biri olmaya aday.

Şarkının dediği gibi, “Şimdi tamamen kayboldum / Yolumu yitirdim yok oldum / Artık çıkış bulamıyorum / Varken aklımda bunca sorun.”

tr_TRTurkish