Massive Attack Üyesi Robert Del Naja, Banksy mi?

Dünyanın dört bir yanından ses getiren çalışmalarıyla sokak sanatının en büyük fenomeni haline gelen Banksy’nin kimliğine dair iddiaların en ilginci, bu sabah saatlerinde internette büyük yankı uyandırdı. İskoç gazeteci Craig Williams’a göre, Banksy isminin ardında Massive Attack üyesi Robert Del Naja bulunuyor.

Williams tezini Banksy’nin yeni bir çalışmasının ortaya çıktığı şehirde mutlaka o sıralarda bir Massive Attack konseri ya da kayıt seansı olmasına bağlıyor. Yine yazarın iddia ettiği bir başka detay da Banksy’nin yalnızca bir kişi olmadığı; Robert Del Naja’nın lideri olduğu bir kolektif olarak işlediği yönünde.

massive-attack-bansky

Robert Del Naja 1980’li yıllarda graffiti sanatıyla ilgileniyordu ve verdiği çeşitli röportajlarda Banksy’yle arkadaş olduğunu da dillendirmişti. Craig Williams’ın iddiaları ilk olarak Daily Mail’de ardından da birçok büyük medya kanalında kendine yer buldu. Henüz Robert Del Naja’dan bu konuyla ilgili bir açıklama gelmiş olmasa da, söz konusu teorinin doğru olduğunun ortaya çıkması ihtimali bile başlı başına heyecan verici.

bantmag.com

tr_TRTurkish