Manic Street Preachers Yeni Şarkısı”’The Secret He Had Missed”i Paylaştı

Manic Street Preachers, Sunflower Bean’den Julia Cumming’in yer aldığı yeni single’ları “The Secret He Had Missed” paylaştı.

Bir önceki single “Orwellian”ın ardından, ‘The Secret He Had Missed’, Galli grubun yaklaşmakta olan 14. albümü “The Ultra Vivid Lament”den çıkan en yeni kayıt oluyor.

Mark Lanegan’ın yer aldığı ‘Blank Diary Entry’ ile birlikte albümdeki iki düetten biri olan şarkı, grubun klasik dördüncü albümü “Everything Must Go”daki “The Girl Who Wanted To Be God”ın “kuzeni” olarak tanımlanıyor.

Şarkı ayrıca, grubun uzun süredir birlikte çalıştığı Kieran Evans’ın yönettiği ve Peaky Blinders, Skins ve The Detectorists isimli yapımlarla tanınan Galli yıldız Aimee-Ffion Edwards’ın oynadığı sinematik bir klip ile birlikte geliyor.

Basçı ve söz yazarı Nicky Wire, NME ile yaptığı röportajda şarkıyla ilgili olarak, “Muhtemelen albümdeki en çok Abba’dan etkilenen şarkı, özellikle de piyano bölümleri” diyor ve ekliyor, “Her şey gerçekten doğal olarak ortaya çıktı. Bu bizim dünyamızda pop dediğimiz şeydir – melankolik ama canlandırıcı bir şekilde ortaya çıkan buzul türü kontrollü enerji.

Şarkı, sözleri ise “aile ilişkileri arasındaki iç dinamiklerden”, özellikle de 20. yüzyılın başında ün kazanan ünlü Galli ressamlar Augustus John ve Gwen John’dan ilham alıyor ki bununla ilgili olarak da Wire, “Yaşamlarının ne kadar zıt olduğuyla ilgili” diyor ve şöyle devam ediyor:

Augustus John bohem, pervasız, inanılmaz yetenekliydi ama bazıları yeteneğini boşa harcadığını söyleyebilir. O zamanlar Gwen John, Fransa’da çok az mülkle neredeyse rahibe benzeri bir yaşam süren iç dünyayla çok daha fazla ilgiliydi. Bu sadece bir erkek ve kız kardeş arasında ne kadar fark olabileceğini gösteriyor.

Kapak grup fotoğrafı: Alex Lake

nme.com

tr_TRTurkish