Machine Head’den Yeni Zirve İnşası: Yeni Albüm “ØF KINGDØM AND CRØWN” Yayında

Machine Head’in yeni albümü “ØF KINGDØM AND CRØWN” dinleyiciyle buluştu.

Grubun yeni müzikal zirvesi olarak da değerlendirilen “Of Kingdom and Crown”, grubun ilk konsept albümü olurken grubun kaptanı, gitarist/şarkıcı Robb Flynn, Blabbermouth’a albüm konseptini genel olarak şu sözlerle anlatıyor;

Konsept, gökyüzünün her zaman kıpkırmızı olduğu fütürist bir çorak arazide geçiyor ve iki karaktere dayanıyor. Karakterlerden ilki Ares, hayatının aşkı Ametist’i kaybeder ve onu öldüren insanlara karşı kanlı bir saldırıya geçer. Diğer karakter ise annesini aşırı dozda uyuşturucudan kaybeden ve depresyona girerek bu karizmatik lider tarafından radikalleşen ve kendi öldürme çılgınlığını sürdürüp Ametist’i öldüren insanlardan biri olan Eros’tur. Ve böylece şarkı sözleri hayatlarının nasıl iç içe geçtiğini detaylandırıyor.”

Robb Flynn ve Zack Ohren’in ortak yapımcılığında Oakland, California’daki Sharkbite Studios ve The Locust Room stüdyolarında kaydedilen grubun onuncu stüdyo albümü, aynı zamanda 2019’un sonlarında gruba katılan gitarist Wacław Kiełtyka’nın yer aldığı ilk albüm oluyor.

Müzik çevrelerince olumlu değerlendirmeler alan albümle ilgili olarak, grubun nu-metal maceralarından nispeten geri döndüğü ve beklenen formuna kavuştuğu üzerinde durulurken, teknik değerlendirmelerden yüksek notlar alan albüm sıkı, acımasız ve kusursuz performansıyla şimdiye kadarki en iyi Machine Head albümlerinden biri olarak gösteriliyor.

tr_TRTurkish