Macar Kültür Merkezi’nde Sinema Günü – Zoltán Fábri Macar Sinemasının Meşhur Yönetmeni

Macar Kültür Merkezi, modern Macar sinemasının önemli yönetmenlerinden Zoltán Fábri’nin üç filminin gösterimini yapacak.

Filmler orijinal dilde Türkçe altyazı ile gösterilecek ve tamamı ücretsiz etkinlik 25 Kasım saat 15.00’te ‘Cehennemde İki Devre’ adlı filmle başlayacak.

Etkinliğe katılım isteğinizi aşağıdaki e-mail adresi ve telefondan bildirebiliyorsunuz.
[email protected]
+90 212 243 82 88

Seanslar:
15:00 Cehennemde İki Devre (1961)
Fabri’nin gerçek bir hikayeden esinlenerek çektiği bu film, İkinci Dünya Savaşının en çetin geçen yıllarında bir toplama kampında gardiyanlarla maça çıkarılan Yahudilerin destansı hikayesi. Müthiş bir son; kan donduran, bir hikaye. Macarlar maçı gerçekten kazanabilecekler mi?

17:00 Pal Sokağı Çocukları (1968) – Yabancı dilde en iyi film Oscar adayı
Frenc Molnar’ın ölümsüz eserinden uyarlanan çarpıcı bir başyapıt. 1968 yılında Oscar’a da aday olan film, oyun sahalarını Kızıl Gömleklilerden korumaya çalışan Pal Sokağı çocuklarının kıyasıya mücadelesi. Dürüstlüğün, kahramanlığın ve cesaretin hikayesi.

19:00 Beşinci Mühür (1976) – Uluslararası Moskova Film Festivali birincilik ödülü
1944 yılının karanlık günlerinde Budapeşte’de bir bar. Bir grup arkadaş bir gece bir barda konuşurlar. Bunlardan biri ahlaki bir ikilem önerir: Eğer yeniden doğacak olsaydın ne olmazdın, her türlü acımasızlığı yapan bir kral ya da acı çeken bir köle. Ferenc Santa’nın aynı adlı romanından uyarlanan bu filmde, yaşamak için ne kadar kötü olabilirsin sorusunun cevabını bulacaksınız.

tr_TRTurkish