Lütfiye Özipek’ten Sezen Aksu ‘Yarası Saklım’ Yorumu

Farklı tavrı, ses rengi ve güçlü yorumu ile diskografisine yeni tekliler ekleyen Lütfiye Özipek, Sezen Aksu’nun ‘Yarası Saklım’ şarkısını yeniden yorumladı. Garaj Müzik etiketiyle yayımlanan şarkı tüm dijital platformlarda yerini aldı.

İştah açıcı vokaliyle sürekli müzik dinleme isteğini tetikleyen Lütfiye Özipek, işitsel zenginliği yüksek Yarası Saklım’ı yeniden yorumladı. Şarkının sözü Sezen Aksu ve Yelda Karataş, müziği Sezen Aksu’ya düzenlemesi Zafer Balkan’a ait.

Müzik dünyasına iz bırakacak seslerden biri olamaya aday olan Özipek, yaz ayları süresince de kısa aralıklarla yepyeni şarkılarını dinleyicinin beğenisine sunacak.

Lütfiye Özipek 1990 yılında Kıbrıs’ta doğdu. Müzikal kariyerine çok küçük yaşta piyano ve çello çalarak başlayan Özipek, çocuk korosuyla kariyerine şarkıcılık yapmaya çok küçük yaşta karar verirken lise yıllarından itibaren opera ve şan eğitimi alıp çeşitli konserlere katılım gösterdi.

Özipek, lise eğitimini Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamlamasının ardından, önce University Of Nicosia’da caz eğitimi, ardından İngiltere’de Pop Müzik ve Söz Yazarlığı Eğitimi alarak 2013’te mezun oldu.

2018 yılında O Ses Türkiye’ye katılan Özipek, yarışmanın birincisi olurken, yarışmanın Türkiye’deki ilk kadın birincisi olmayı da başardı.

Kariyerine hem söz yazarlığı hem de şarkıcılıkla devam eden Lütfiye Özipek, yeni besteleriyle ve şarkılarıyla dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

tr_TRTurkish