Küçük alanlar için mucizevi bir bulaşık makinesi tasarımı

Küçük dairelerde yaşayan çoğu insan, mutfaklarına asla bir bulaşık makinesi sığdıramayacaklarını düşünürler ve genelde de böyle olur. Ancak, bu sorun çözüldü diyebiliriz.

Heatworks, küçük daire insanlarını mutlu edeceklerinden emin oldukları yeni, kompakt, su tankı içermeyen bir bulaşık makinesi olan Tetra’yı tanıttı. Heatworks ekibine göre, iki kişilik bir ev elde yıkamadan Tetra’ya geçecek olursa, her yıl yaklaşık beş bin litre su tasarrufu edilir.

300 dolar civarı bir fiyatı olan Tetra, küçük bir mikrodalga fırın boyutunda ve sadece su atıklarını azaltmakla kalmayıp hiçbir sıhhi tesisat bağlantısı da gerektirmiyor. Musluk bağlantısı olmadığından, su el ile yükleniyor. Bu basit tasarım, kullanıcılara önceden ne kadar çok su harcadıklarını da gösteriyor. Tipik bir Tetra yıkaması yalnızca birkaç dakika sürüyor ve yaklaşık iki litre su tüketimi yapılıyor. Deterjan kullanımı da iç deterjan haznesi sayesinde onlarca kez kullanım sağlıyor ve yine tüketimi azaltıyor. Makinenin şeffaflığı, yıkama işlemini takip edebilmenizi sağlayan bir başka güzel özelliktir.

inhabitat.com

tr_TRTurkish