Koza’nın Yeni Dönem ve Yönünün Habercisi Yeni Şarkısı “Yeni Gün” Yayında

Koza, uzun bir aradan sonra yayımladığı yeni şarkısı “Yeni Gün” ile dinleyiciyi yeniden selamlıyor.

Nostaljik synthwave ve modern alternatif pop öğelerini birleştiren ve bu ögeleri kendine has vokal melodileriyle harmanlayan şarkı, Koza’nın yeni döneminin ve yönünün habercisi niteliğinde. Sözlerinde yaşananları kabullenip, geçmişi gömüp yeni bir yola çıkma fikriyle uğraşan “Yeni Gün”, bu özelliğiyle de grubun yeni dönemini çok iyi temsil ediyor.

Koza 2012 yılında birlikte müzik dinlemeyi ve üretmeyi çok seven iki yakın arkadaş Emre Dökücü ve Tuna Öztürk tarafından kuruluyor. Temel olarak ilgileri metal ve rock müzik üzerine olan ikili zaman içerisinde müzikle olan ilişkisini elektronik müzikle de yavaş ama derin bir bağ kurarak geliştiriyor.

Erken dönemde Massive Attack, Portishead gibi trip-hop devlerinden etkilenen, IAMX, Depeche Mode, Röyksopp ve Oscar and The Wolf gibi değişik üreticilerden ilham alan ikili, zaman zaman bu tarzda da üretim denemeleri yaparak yoluna devam ediyor ve 2022 yılına geldiğimizde ise ikili müzik üretmek için tekrar uygun zemini yakalıyor.

Çağın müziğini takip etmeyi çok seven iki arkadaş hem bu yeni dalgadan etkilenerek üretiyor, hem de köklerde saklı olan ruhu, sesi ve hisleri keşfe çıkarak yepyeni bir yolculuğa başlıyor.

Koza’nın 2022 yılında bağımsız olarak yayımladığı ilk şarkı olan “Yeni Gün”, yönetmenliğini Emre Dökücü’nün yaptığı ve Lara Akat’ın rol aldığı klip ile servis edildi.

What's your reaction?

tr_TRTurkish