Koyu Kahve ve Siyah Çikolata Seviyorsanız Psikopat Olabilirsiniz

Siyah çikolata tercihi karakterinizin karanlık tarafıyla ilgili bir gösterge olabilir.

Çoğumuzun tatlı ve tuzlu gıdalara zaafı vardır, akşam yemeğinden sonra tatlı bir puding ya da TV izlerken kucağımızda koca bir patlamış mısır kâsesi olsun isteriz. Ama bazı yiyecekler daha fazla anlaşmazlık çıkarır: Birinin bir greyfurt, bir roka salatası ya da bir bardak Fernet Branca için ayılıp bayıldığı sık görülen bir şey değildir.

Acı yiyeceklerin sadık hayranları: Siyah kahvelerine süt eklemeyi hayal bile edemeyenler ve dükkândaki en siyah çikolataları alanlar.

Tanıdık geldi mi?

İyi, o zaman şimdi bu cümleyi okuyun: yeni bilimsel araştırma bu insanların anti sosyal psikopatlar olabileceğini gösteriyor.

siyah kahve

Şekersiz bir double espressoya hayır diyemeyen adama ya da yolları hemen %85’i Ekvator çikolatası olan katışıksız bir bara doğru dönen kadınlara dikkat edin.

Avusturya’da Innsbruck Üniversitesi’den araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırma damak tadımızın kişisel özelliklerimizle bağlantılı olduğunu ortaya koyuyor.

Çalışmada, 35 yaş ortalamasıyla 953 yetişkin Amerikalı, tamamen kişisel bir testi cevapladı.

Test, onların saldırganlık, sadizm, Karanlık Üçlü ve Büyük Beşli taraflarını değerlendirdi.

(Karanlık Üçlü: Narsisim, psikopati, Makyavelizm.)

(Büyük Beşli: Açıklık, Sorumluluk, Dışadönüklük, Uyumluluk, Duygusal Denge.)

bitter çikolata yemek kadın

Onlara tatlı, tuzlu, ekşi ve acı dâhil olmak üzere bazı tatlardan ne kadar zevk aldıkları soruldu.

Çalışma, acı yiyecek ve içeceklerden (bira, kahve, tonik, turp ve kereviz dâhil) tat alanların “kötücül kişisel özellikleriyle bağlantısının pozitif olduğunu ortaya koydu, en çok da günlük sadist ve psikopati ölçümlerinde.

Onlar da, acı yiyecek ve içeceklerin tadının diğer tatlardan daha fazla kişiliğin çok güçlü bir yargıcı olduğunu ve bu tür gıdaları sevenlerin kendi karanlık kişiliğine kararlı bir biçimde bağlı olduğu sonucuna vardı.

Yelpazenin diğer ucunda, uyumluluk puanı yüksek olanların ölçümlerinde acı yiyeceklerden nefret ettikleri ve tatlılara çok daha fazla eğilimli oldukları görüldü.

Dünyanın En İyi Kahve Dükkânları

tr_TRTurkish