Bu yıl 14.‘sü, 11-12 Nisan 2019 tarihlerinde Anadolu Efes’in katkılarıyla düzenlenecek Köprüde Buluşmalar, Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Work in Progress, Türkiye’den post-prodüksiyon aşamasındaki uzun metraj filmlerin ve belgesellerin ilk uluslararası sunumlarını yaparken aynı zamanda filmlerin tamamlanmasına destek olmayı amaçlıyor. Programa son başvuru tarihi 20 Şubat 2019.

2018 yılında Köprüde Buluşmalar atölyelerine katılmış filmler Anons (Mahmut Fazıl Coşkun), Saf (Ali Vatansever), Nebula (Tarık Aktaş) , Housewife (Can Evrenol) , Smuggling Hendrix (Marios Piperides), Kardeşler (Ömür Atay) , Son Çıkış (Ramin Matin), Güvercin Hırsızları (Osman Doğan), Tuzdan Kaide (Burak Çevik) ve My Favorite Fabric (Gaya Jiji) prömiyerlerini seçkin uluslararası festivallerde yaptılar.

Work in Progress’e seçilen filmlerin yönetmen ve yapımcıları sunum teknikleri eğitimine ek olarak dağıtım ve pazarlama üzerine bir çalışma yapacaklar.

Atölyeye seçilen filmlerin yönetmen ve yapımcıları, Köprüde Buluşmalar kapsamında yalnızca profesyonellere açık (dağıtımcılar, festival veya fon yöneticileri, TV kanal temsilcileri) özel sunumlar yapacak. Uluslararası jüri, atölye sonunda ödül almaya hak kazanan filmleri belirleyecek.

Filmlerin yapımcısına verilecek olan Work in Progress ödülleri:

30.000 TL. Anadolu Efes Ödülü
Color Up Post-Prodüksiyon Ödülü
Başka Sinema Ödülü
Paz Dijital İletişim Ödülü
Daire Creative Görsel Tasarım Ödülü

 

kulturlimited