KOMA Sahnesi, bu hafta farklı disiplinlerden pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak

Tiyatro, sinema ve müzik alanlarında çağdaş iç yapımlar üreterek İstanbul kültür sanat hayatına hareket katan KOMA Sahnesi, bu hafta farklı disiplinlerden pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Açıldığı günden bugüne tiyatro, sinema ve müzik alanlarında çağdaş iç yapımlar üreterek İstanbul kültür sanat hayatına hareket katan KOMA Sahnesi, bu hafta Bir Istakozu Öldürmenin En İnsancıl YoluDansözKedi CenazesiWhere Is The Water? oyunlarını sahnesinde konuk edecek. “Flapper Swing” eğlenceli şarkılarıyla 12 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.30’da sahne alacak. Güçlü arpist Meriç Dönük’ün eşsiz zarafeti ve benzersiz müziğinin dijital ortam için nefis bir KOMA filmine dönüştürüldüğü “Bir Arp Masalı” 12 Ocak Çarşamba akşamı 21.00’da online gösterime açık olacak. Caz sanatçısı Rana Bulut, 15 Ocak Cumartesi saat 22.00’da sahnedeki yerini alacak. Haftanın kapanışını  ise Dudakların Cengi partisi yapacak.


DETAYLI HAFTALIK PROGRAM

11 OCAK SALI 20.30Bir Istakozu Öldürmenin En İnsancıl Yolu (Tiyatro Germinal)
Sormak istediğin onca soru varken boğazına düğümlenen bir yumru. Anlatamadığın, anlayamadığın bir anı. Bu anı yaşandığında ya anlatsaydın? Ya da anlasaydın? Birçok şeye engel olabilir miydin? ‘Sonuçta bir olayın önemli olup olmaması seni nasıl etkilemiş olduğuyla alakalıdır, hayatını nasıl etkilemiş olduğuyla.’ Bir olayın önemi ya zannettiğin kadar önemsiz değilse? Loretta donmuş geçmişini, geleceğini ve bugününü en insancıl yöntemle eritmeye çabalıyor. ‘Keşke bildiğim bir şey olsaydı. Ama yok. Bu konuda yok.’ Loretta 45 yaşında bir anne ve şimdi 14 yaşına bir yolculuk yapıyor.

12 OCAK ÇARŞAMBA 20.30Flapper Swing (Konser)

12 OCAK ÇARŞAMBA 21.00Bir Arp Masalı (KOMA – Dijital)
Genç ve güçlü virtüöz Meriç Dönük’ün eşsiz zarafeti ve benzersiz müziği dijital ortam için nefis bir KOMA filmine dönüştü.

13 OCAK PERŞEMBE 20.30Dansöz (Mek’an)
Hiç kimsenin, annesinin bile dönüp bakmadığı kayıp bir kız çocuğunun; Meryem’in hikayesini anlatıyor “Dansöz”. Meryem, dünyanın ağırlığını gövdelerinde taşıyan çocuklardan. Fakat günün birinde, duyduğu bir müzikle, bütün hikayesi aniden değişiyor: Meryem, kökleri kadim ritüellere kadar uzanan oryantali ve dans ettikçe daha da büyüyen gövdesindeki hafifliği keşfediyor.

14 OCAK CUMA 20.30Kedi Cenazesi (Tiyatral)
TiyatroTiyatral’in yeni oyunu Kedi Cenazesi iyilik ve kötülük kavramları üzerinden kişinin değişimden korktuğu için mi, egosuna söz geçiremediği için mi, yoksa canı öyle istediği için mi ya da adını sonsuzluğa kazımak için mi kötülükten beslendiğini ve iyiliğin sınırlarında ne zaman ve ne sıklıkla dolaşabildiğini, karşılıksız bir iyilikle ne kadar yol alabileceğini kendine has bir komedi anlayışıyla sorguluyor.

15 OCAK CUMARTESİ 22.00Rana Bulut (Konser)

16 OCAK PAZAR 19.00Where Is The Water (KOMA)
KOMA Ensemble’dan Büşra Tuna, Wet. Where Is The Water? ile hayatın bizi zorlamasını, yormasını, nefessiz bırakmasını, isteksizliğimizi bir performansla kurcalıyor ve suya, havaya, toprağa doğru izler yaratıyor.

16 OCAK PAZAR 21.00Dudakların Cengi (Konser)

KOMA SAHNESİ Adres: Hasanpaşa Mah. Derici Zeynel Sok. NO: 15 Kadıköy/ İstanbulTlf: 0 (537) 526 53 36E-posta[email protected]

Biletler Biletix, Jet Gişe ve Koma Gişe’de.

tr_TRTurkish