Klor’un Yeni EP’sinden İkinci Tekli ”Dün Gördüğüm Rüya” Yayında

Memleket synth-pop sahnesinin parlayan yıldızı Klor’un yeni EP’sinden ‘’Dün Gördüğüm Rüya’’ adlı ikinci teklisi tüm dijital platformlarda yayında.

Geçen aralık ayında yeni EP’nin habercisi niteliğindeki ilk tekli olan ‘’Sonu Aynı’’ parçasını dinleyicisiyle buluşturan Klor, ağırlıklı olarak synthwave tarzındaki şarkılardan oluşan dört parçalık EP’sinden parçaları dinleyenleriyle paylaşmaya devam ediyor.  Yeni EP’den yayımlanan “Dün Gördüğüm Rüya” adlı ikinci tekli, gerçek ile rüya arasındaki ince çizgide gidip gelen bir hikâye anlatımı sunuyor.

Synthwave türünün hâkim olduğu yeni tekli, Klor’un önceki şarkılarından karanlık temasıyla ayrışıyor. Kapak görseli yapay zekâ yardımıyla oluşturulan şarkının içinde, 1966’da çocukların yazdığı şiirlerden alınan ses kayıtları da yer alıyor.

Sözü ve müziği Deniz Dağlar Atalay, Ege Öztayfun ve Onur Sherifi imzası taşıyan yeni parçanın, prodüksiyon aşamasında ise Gökhan Karkış ve Mahir Uzun yer alıyor. Yeni teklinin promo fotoğrafları ise Berkay Öktem tarafından çekildi.

Yeni EP’nin ikinci teklisi “Dün Gördüğüm Rüya” Garaj Müzik etiketiyle, BBI Music Co. iş birliğiyle yayında.

tr_TRTurkish