Kırmızı Kedi Çocuk, üç yeni kitapla çocuk okurlarını Şubat ayında da sevindirmeye devam ediyor.

Futbol Akademisi’nde Büyük Buluşma

Uğur Önver

Nehir birkaç yıl önce tamamen tesadüfen futbolla tanıştı ve çok sevdi! Bir gün gazetede gördüğü ilanın ise hayatını değiştireceğini bilmiyordu. “Maslak Futbol Akademisi Yetenekli Çocuklar Arıyor!” diye yazıyordu ilanda. Nehir oradaki tek kız olacağını düşünürken gördükleri onu çok şaşırttı. Ancak asıl sürpriz onları Futbol Akademisi’nde bekliyordu! Akademide çocuklar sadece iyi bir sporcu olmayı değil; arkadaşlığın, dayanışmanın ve takım ruhunun ne kadar önemli olduğunu öğreneceklerdi.

Maslak Futbol Akademisi’ndeki sürprizlerle dolu bir eğitimi geride bırakan Nehir ve 13 arkadaşı, Antalya’daki kampa gitmeye hak kazanmışlardı. Ancak beklenmedik olaylar, Nehir ve arkadaşlarını sadece iyi bir takım olurlarsa çözebilecekleri bazı sorunlarla karşı karşıya getirecekti. Peki hem bu sorunları çözüp hem de çok çalışmalarının karşılığını alarak turnuvayı kazanabilecekler miydi?

Kocaman Minik Öcü

Hanzade Servi

Kocaman Minik Öcü, etrafındaki herkesten kısaydı. Hatta okuldaki arkadaşları onunla hep dalga geçiyorlardı. Ancak o, boyunu bir şekilde uzatmakta kararlıydı.

Gerçi şu anda öcü danışmanı takım elbiseli yengeçten uzun olduğu kesindi. Ayrıca diyelim ki uzadı, altı metre oldu. Sekiz metrelik bir öcünün yanında yine kısa olacaktı. Bu işin içinden nasıl çıkacaktı?

En sonunda Baş Aşağı Duran Tavus Kuşu’nun öğüdüne uyup bir yolculuk yapmaya karar veren Kocaman Minik Öcü, gerçekten de bambaşka bir öcü olarak dönecekti!

Ama en önemlisi siz, bu kitabı okurken içinizdeki Kocaman Minik Öcü’yü ortaya çıkarabilecek misiniz?

İnci Aral Küçükken Ne Olmak İstiyordu?

İnci Aral

Sevgili çocuklar, belki siz de, “Büyüyünce ne olacaksın?” sorularıyla karşılaşıyorsunuzdur. Henüz karar vermeniz için elbette çok erken.

İnci Aral’ın bu kitabı, hayal ettiğiniz meslekle aranıza hiçbir zorluğun giremeyeceğini anlatan eşsiz bir ilham kaynağı…

Ama bu kitaptaki kahramanlardan biri olan Umut’un da söylediği gibi: “Ne olursan ol, en önemlisi iyi bir insan olmak, yaptığın işi sevmek ve çalışmaktan mutluluk duymak…”