Kırmızı Kedi Çocuk, Mart ayında dört yeni kitabı okuyucularıyla buluşturuyor.

Masal Bozan Feride Teyze

Feyza Hepçilingirler

Masal Bozan Feride Teyze

İki oğlan kardeş ve Feride Teyze, bahçelerine inen sis bulutu içinde ilerlerken kendilerini bir masal ülkesinde buluverirler. Karşılarına ilk çıkan Kırmızı Başlıklı Kız’ı kurda yem olmaktan kurtardıktan sonra yollarına devam ederlerken kimlerle karşılaşmazlar ki… Pamuk Prenses, Külkedisi, Rapunzel, Uyuyan Güzel… Bu kızların tümü de kendilerini kurtaracak prensi bekliyorlardır. Birinin bu kızlara ihtiyaçları olan gücün aslında kendilerinde bulunduğunu anımsatması gerekmez mi? Bu kim mi olur? Tabii ki Feride Teyze!

Arkeolog – Meslekleri Öğreniyorum 3

Koray Avcı Çakman

Arkeolog - Meslekleri Öğreniyorum 3

Sarman kedisiyle camdan bakan küçük çocuk, karşıdaki boş arsada birilerinin olduğunu görmüş. Bu insanlar toprağı kazıyorlarmış. Peki ama neden?

Hazine mi arıyorlarmış yoksa? Ya da bir bina inşaatı mıymış bu? Küçük çocuk ve dedesi, bu sırrı çözmeye karar vermişler.

Küçük okurlarımızın yakından tanıdığı Koray Avcı Çakman, Meslekleri Öğreniyorum Serisi’nin üçüncü kitabında çocuklara arkeologların neler yaptığını eğlenceli bir öyküyle anlatılıyor.

İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları/Öncü Erkekler

Özlem Özdemir

Cumhuriyetle yetişmiş 25 erkeğin hayat hikâyeleri, okuyanların aslında çok iyi bildiği isimlerin bilinmeyen yönlerini açığa çıkaracak ve geleceğimiz olan gençlere hayallerinin peşinden koşmalarına hiçbir engel olmadığını anlatacak.

“Sevgili çocuklar ve gençler, önünüzde uzun bir hayat var. Siz yeter ki çok çalışın ve hayallerinizin peşinden gitmekten korkmayın. Gelecek sizsiniz ama geleceği yaratacak olan da sizsiniz, hiç unutmayın! Size aksini söyleyenler olursa onlara kulak asmayın, kendinize inanın ve çok okuyun. Bu kitapta yer verilen 25 erkeğin hayat hikâyelerini okuyunca bunu daha iyi anlayacaksınız.

Üstelik siz, bilim ve teknoloji açısından çok daha şanslısınız. Bu kitabın kahramanları o kadar şanslı değillerdi ama başardılar. Çünkü kendilerine inandılar, yılmadılar, çok çalıştılar.

Dünyanın saygı duyduğu insanlar olarak adlarını tarihe yazdırdılar. Umarım hepinize ilham verirler.”

Jasper John Dooley Başın Belada!

Caroline Adderson

Jasper’ın normalde şekerli ve gazlı içecekler içmesi yasaktı. Ama içecek otomatından elma suyu yerine “Fişek Enerji İçeceği” düşünce dayanamadı! İşte her şey böyle başladı. Jasper “kötü” bir içecek içtiği için “kötü” bir çocuk olmuştu! Üzerinde haftanın günleri yazan külotlarını yanlış günlerde giyiyor, futbol antrenmanlarında kötü bir arı oluyor ve bisikletinin lastiğiyle yere kara lekeler çiziyordu! Ne yazık ki bu maceranın sonu da en az “Fişek Enerji İçeceği” kadar kötü bitecekti!

Başın Belada, ilginç ve meraklı bir çocuk olan Jasper John Dooley’nin serüvenlerini anlatan serinin dördüncü kitabı. Küçük okurlarımız hem onun yaşadıklarına gülecek hem de karşılaştığı sorunların üstesinden nasıl yaratıcı bir şekilde geldiğine şaşıracaklar.