Müzik gruplarını ayakta tutabilmek, onca dünyevi kaygıyı aktarıp müzik yapmayı dert edinmek apayrı bir hüner gerektiriyor.

Kesmeşeker, Cenk Taner önderliğinde; ilk albüm “Dipten ve Derinden”i hiza alırsak 25 yılı devirdi. Sayfalarca, şarkılarca anılar biriktirdi. Bir bakıma sıkı bir kaptan-tayfa ilişkisi kuruldu dinleyiciyle. Söz konusu mütevazılığın elden ele taşındığı bir müzik geçmişi. Forma aşkıyla oynayan şarkılar Kesmeşekerinkisi.

Doksanlı yılların başında başlayan bu samimi Kesmeşeker öyküsü şimdi 10. albüm “Kadıköy” ile bir bölüm daha ilerliyor.

Albümde yer alan 10 parça her zaman olduğu gibi Cenk Taner bestelerinden meydana geliyor. Sözler ve vokaller nerede duyulursa ayırt edilecek doku ve hissiyatı koruyor.  Şehir hikâyelerinin ayrı bir yeri var Kesmeşeker evreninde. Kadıköy sokaklarına odaklanan çoğu öyküsü gibi bu kez albüm isminden başlayarak Kadıköy’ü baş role soyunduruyor.

Bas gitarda Canay Cengen, davulda Gökhan Özcan yer alırken Cansun Küçüktürk, Özgür Ulusoy ve İlkay Özboyar albüme katkıda bulunmuşlar.

Cenk Taner, doksanlardan günümüze yerini koruyan kent ozanlarından biri. Yeni albüm “Kadıköy” ile de öykülerini aktarmaya ve birçok meseleye hassasiyetini göstermeye devam ediyor.