Bee Brick adlı tuğla, bahçede veya standart bir tuğla konstrüksiyonda kullanılabiliyor ve aynı zamanda arılar için de yenilikçi bir yuva alanı. Söz konusu tuğlalar arılar için daha fazla yaşam alanı yaratıyor ve kentsel biyolojik çeşitliliği canlandırmak için basit ve şık bir girişim olarak fayda sağlıyor.

Tuğlaların üçte ikisi, yerel porselen endüstrisindeki atık malzemelerden yapılmıştır. Tuğla, herhangi bir binada veya bir bahçede kullanılabilir.

Yalnızca İngiltere’de, yaklaşık 300 arı türü var ve bunların % 90’dan fazlasını yalnız arılar oluşturuyor. Bu tür arılar zararsızdır ve bir bölgedeki bitkilerin çeşitliliğini ve bolluğunu sağlayan tozlaşma sürecinde önemli bir rol oynar.

Yalnız arılar, artan şehirleşme, bahçecilik ve tarımdaki kimyasal kullanımı nedeniyle sayısal olarak çarpıcı bir düşüşle karşı karşıya. Bu yeni mekânsal ve teknolojik gelişmeler, yalnız arılar da dahil olmak üzere geniş bir yabani hayvan türüne doğal bir yaşam alanı sağlayan birçok kır çiçeği çayırlarının ve doğal çitlerinin kaybına neden oldu.

Arı türlerindeki düşüşün gıda güvenliği üzerinde çarpıcı bir etkisi var ve bunun tek alternatifi pahalı suni tozlaşma. Kırsal Çin’de bu zaten yaşanıyor: Yapay tozlaştırıcılar, arı kiralama ve robotik arılar, çevresel zararın kapitalizasyonu yoluyla yaratılan bir başka sektörün oyun alanına giriyor.

Bee Brick, sonuçlarla baş etmek yerine felaketi önlemek için bir fırsat sunuyor.