Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Tarafından düzenlenen bir doğa festivali olan Kazdağı Ekofest, bu yıl üçüncüsüyle doğaseverleri bir araya getiriyor.

Festival, bölgenin içmesuyu barajı tehdidi altında olması sebebiyle bu Mıhlı Çayı‘na yakın bir yer olan Darıdere Tabiat Parkı‘nın yakınındaki Fidanlık Mevkiinde, Kazdağı Doğal Kaynak Suyu dolum tesisi bahçesinde oluşturulacak kamp alanında düzenleniyor.

Festival açılışı 17 Ağustos Perşembe günü gerçekleşecek ve  Doğada insan evrimi, Toprak ve psikoloji,  Bütüncül Yönetim, Toprağın Türküsü, Ekosistem İçerisinde Toprak, Yerel Yönetimler ve Toprak, Toprağın Cinsiyeti,  Tohum ve Toprak, Toprak ve ekonomi gibi başlıklarda söyleşilerle devam edecek ve “Kara Atlas” , “Topraksızlar Hareketi”, “Toprağın Kiri” belgeselinin gösterimi yapılacak. 19 Ağustos Cumartesi günü “Kaz Dağı’na Yönelik Tehditler, Çözüm Önerilerimiz” başlıklı STK forumu gerçekleşecek.

Her akşam müziğin de kendine yer bulacağı festivalde; ritm ve dans atölyeleri, yoga, meditasyon, masal çemberi, yaratıcı drama,  seramik atölyesi, çocuklarla geri dönüşüm ve oyuncak atölyesi, ağaç gözlemi ve doğa yürüyüşleri de gibi etkinlikler de olacak.

 

Bir Yorum Yazın