Kazakistan Asıllı Söz Yazarı ve Besteci MAY’ın Yeni Teklisi “bu gece” Yayında

MAY’ın sonbaharın yalnızlığını anlattığı son şarkısı “bu gece” BBI Music Co. etiketiyle yayında!

“bu gece” ile insanın iç dünyasındaki karmaşayı başarılı bir şekilde yansıtan MAY, arkadaşlarından ve sevdiklerinden uzakta, kendi hayatını sürdürürken hissettiği yalnızlığı ve hayal kırıklığını ifade ediyor. Ayrıca, sanatçı, İstanbul sakinlerinde soğuk sonbahar günlerinde gözlemlediği mutsuzluğu anlatıyor. Bu eserin müzikal atmosferini ise prodüktör Arda Karaburçak oluşturuyor. Şarkı, bedroom pop ve indie pop türlerinin izlerini taşırken, dinleyicileri kendine çekmeyi başarıyor.

Müzik kariyerine, sevdiği sanatçıların parçalarını yeniden yorumlayarak başlayan MAY, o günden beri müziğe olan tutkusunun hiç azalmadığını belirtiyor. 2020 yılında ODTÜ’den mezun olduktan sonra İstanbul’a taşınan genç sanatçı, İTÜ MIAM’da ses mühendisliği yüksek lisansına başlayarak müzik kariyerine odaklanma fırsatı bulmuş.

MAY, bugüne kadar İngilizce şarkılarında İstanbul’da yaşadığı deneyimlerini paylaşmıştı. Ancak şimdi Türkçe repertuvarını da geliştiriyor. Kendi müzik tarzını bulma arayışındaki sanatçı, gitarist ve prodüktörü olan Arda Karaburçak ile birlikte bu yıl ilk EP’sini piyasaya sürmeyi planlıyor.

MAY’ın gelecek EP’si, İngilizce, Kazakça ve Türkçe şarkıları bir araya getirerek dinleyicilere çok dilli bir deneyim sunacak. Sanatçının duygusal sözleri ve özgün tarzı, müzikseverleri etkilemeye aday! “bu gece” BBI Music Co. etiketiyle yayında!

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish