İstanbul’da üniversite okuyan oyuncu ve müzisyenlerin Kadıköy’ün parklarında ve sahnelerinde performans sergileyeceği Kadıköy Gençlik Festivali, 21-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kalamış Parkı, Özgürlük Parkı, Caddebostan Kültür Merkezi ve Yeldeğirmeni Kültür Merkezi’nin de aralarında bulunduğu toplamda dokuz farklı mekana yayılacak festivalde 14 üniversiteden 40 müzik grubu ve 11 tiyatro ekibi sahne alacak. Sabancı Üniversitesi Müzik Kulübü, Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nun katkılarıyla düzenlenen festivaldeki tüm performanslara katılım ücretsiz.

Program şöyle:

Müzik sahnesi

21 Nisan Cuma, 18:00 / Kalamış Atatürk Parkı
Siyah Kadar Temiz – Childs of Moon
Kafalar – Ahkam – Visions

22 Nisan Cumartesi, 18:00/ Kalamış Atatürk Parkı
Bi’ Müzikal – Müzikus Ensemble – KU Orkestra

24 Nisan Pazartesi, 18:00 / Selamiçeşme Özgürlük Parkı
Hun – C Blok – Bitter Çikolata
Şenceylik – Geeva Flava

25 Nisan Salı, 18:00 / Selamiçeşme Özgürlük Parkı
Arkhe – Filtresiz – Aqua Talk – Şizofren

26 Nisan Çarşamba, 18:00 / Selamiçeşme Özgürlük Parkı
Tri-D – Geyik – OW! – Fermuar – Sopa

27 Nisan Perşembe, 18:00 / Selamiçeşme Özgürlük Parkı
90’lar – Ravenswood – Pagos
Spice Boys – Padmê

28 Nisan Cuma, 17:00 / Selamiçeşme Özgürlük Parkı
Altyapı – MAT – Latife – İkibinseksenler
Yeni Meta – Pesto

30 Nisan Pazar, 17:00 / Yeldeğirmeni Sanat Merkezi
Müzikus KoroSU – Yeditepe Üniversitesi Çok Sesli Korosu
BÜMK Klasik Koro – BÜMK Rock Korosu – BÜMK Caz Korosu
Chromas

Tiyatro Sahnesi

21 Nisan Cuma / Caddebostan Kültür Merkezi
KU Tiyatro Kulübü – İnsanlar ve Hayvanlar – 13:00
Yeditepe Üniversitesi Oyuncuları – Lysistrata – 20:00

22 Nisan Cumartesi / Caddebostan Kültür Merkezi
GSÜ Tiyatro Topluluğu – Arkadya – 13:00
SU Oyuncuları – Salıyı Perşembe Bağlayan Gece – 20:00

23 Nisan Pazar / Nazım Hikmet Kültür Merkezi
GSÜ Tiyatro Topluluğu – Madox ile Üç Gece – 13:00
Doğuştan Oyuncular – Hisse-i Şayia – 20:00
Barış Manço Kültür Merkezi
SU Oyuncuları – Barış Gezegeni – 13:00 ve 15:00

24 Nisan Pazartesi / Dora Sahne
İTÜ Sahnesi – Kısa Metraj Rüyalar LTD. ŞTİ. – 15:30

25 Nisan Salı / Barış Manço Kültür Merkezi
Bahçeşehir Üniversitesi Oyuncuları – Komik Para – 12:00

26 Nisan Çarşamba / Tiyatro Ak’la Kara
İstanbul Fen Oyuncuları – Eskicinin Tazesi – 13:00
ÖzÜ Tiyatro Topluluğu – Müfettiş – 20:00

27 Nisan Perşembe / Yeldeğirmeni Sanat Merkezi
Yeditepe Üniversitesi Oyuncuları – Yaş-Plaka 35 – 13:00
MİTÜS – Sondan Bir Önceki Gün – 17:00

28 Nisan Cuma / Öykü Sahne
ÖzÜ Oda Tiyatrosu – Oyun Nasıl Oynanmalı – 15:30
ÖzÜ Oda Tiyatrosu – Joko’nun Doğumgünü – 19:30

29 Nisan Cumartesi / Barış Manço Kültür Merkezi
SU Oyuncuları – Gergedanlar – 17:00

Fotoğraf, Sabancı Üniversitesi Müzik Kulübü’nün daha önceki bir etkinliğinden alınmıştır.

zeroistanbul