Kaan Dikmen’in İlk Teklisi “Az Çok” Yayında

Kaan Dikmen’in ilk teklisi “Az Çok”, Ellipsis etiketiyle şimdi tüm dijital platformlarda yayında.

Parçanın kendine has sound’u pek çok tarzın ve müzikal yaklaşımın bir araya gelmesinden oluşuyor. Nüans detayların ana kompozisyonu oluşturması, üzerine düşünülmüş ses tasarımı, parçanın kendine haslığını sağlıyor. Parçadaki her detay, asıl ses kütlesine hizmet ediyor ve bunu kimi zaman hiç çekinmeden en önde durarak, kimi zaman kısık bir sesle sunuyor. Dramatik dinamik değişimler insanın “arayışıyla” ve bu serüven ile bağdaştırılabilir.

Parçanın sözlerinin üstündeki örtüyü ise ancak dinleyenin, sözlerin kendindeki tekabüllerini aramasıyla kaldırabileceği aşikâr. Özellikle, anlatımda sadeliği direten sözler, anlam tarafından bakıldığında, dinleyenin düşündüğü kadar derinleşebiliyor.

Parça birçok açıdan 90’ların alternatif müziğine yeni bir perspektif kazandırmış gibi duyuluyor. İçerisinde IDM, Trip-hop, Post Rock ve Caz ögeleri bulmak hiç zor değil. Sample kültüründen de synthesizer kültüründen de fazlasıyla besleniyor. Sözlerindeki dram da yer yer umutsuz ancak kendi içinde bir umudu işaret ediyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish