“Triumphant Hearts” isimli yeni Jason Becker albümü 7 Aralık’ta Music Theories Recordings/Mascot Label Group etiketiyle piyasaya sürülecek.

Becker’in hikâyesi, yetenek, kararlılık, sıkıntı ve nihayetinde önemli bir kişisel zafer öyküsü olarak çıkar karşımıza. Gitarın dahi, harika çocuklarından biriyken arkadaşı Marty Friedman ile kurdukları “Cacophony” grubu ile büyük başarı yakalayıp dikkatleri üzerlerine çekerler. Daha sonra Becker genç yaşta, Eddie Van Halen ve Steve Vai’in ardından David Lee Roth’un gitaristi olur.

Her şey yolunda giderken maalesef, Amyotrophic Lateral Sclerosis (ALS) hastalığına yakalanır.

Yürüme, konuşma, nefes alma ve gitar çalma becerisini kaybeder ancak asla yaşama isteğini ya da müzik yaratma arzusunu kaybetmez. Jason, geliştirilen bir sistemle, bir dizi göz hareketiyle iletişim kurarak, sözcükleri kullanabildiği gibi müzik notaları ve akorları da kullanabiliyor.

Becker’in ilham verici müzik ve yaşam öyküsü sayısız haber, makale, dergi kapak öyküleri ve ödüllü bir belgesel olan “Jason Becker: Not Dead Yet”e konu olur.

Şimdi ise 14 parçadan meydana gelen ve Jason’ın melodi, kompozisyon ve orkestra düzenleme hakkındaki bilgileriyle ortaya çıkan albümü yayımlanmaya hazırlanıyor.

“Triumphant Hearts” isimli albüm, gitar partilerinin çoğunda imzası bulunan, Joe Satriani, Steve Vai, Neal Schon, Steve Morse, Paul Gilbert, Joe Bonamassa ve daha birçok önemli ismin katılımıyla şüphesiz ki yılın merakla beklenen çalışmalarından biri.

Albümden paylaşılan ilk şarkı, “The Magnificent 13” olarak adlandırılan, Steve Vai, Joe Bonamassa, Paul Gilbert, Neal Schon, Marty Friedman, Michael Lee Firkins, Mattias IA Eklundh, Greg Howe, Jeff Loomis, Richie Kotzen, Gus G., Steve Hunter ve Ben Woods’dan kurulu müthiş bir kadronun katılımıyla ortaya çıkan dokuz dakikalık enstrümantal parça “The Valley of Fire”.

Albümün şarkı listesi ve yayımlanan ilk şarkı “The Valley of Fire” hemen burada.

 Jason Becker “Triumphant Hearts” şarkı listesi:

 1. Triumphant Heart (ft. Marty Friedman, Gluaco Bertagnin, Hiyori Okuda)
 2. Hold On To Love (ft. Codany Holiday)
 3. Fantasy Weaver (ft. Jake Shimabukuro)
 4. Once Upon A Melody
 5. We Are One (ft. Steve Knight)
 6. Magic Woman (ft. Uli Jon Roth, Chris Broderick)
 7. Blowin’ In The Wind
 8. River Of Longing (ft. Joe Satiriani, Aleks Sever, Guthrie Govan, Steve Morse)
 9. Valley Of Fire (ft. The Magnificent 13)
 10. River Of Longing (ft. Trevor Rabin)
 11. Taking Me Back
 12. Tell Me No Lies
 13. Hold On To Love (ft. Codany Holiday) [Chuck Zwicky Remix]
 14. You Do It

 

blabbermouth.net