İstanbul Yeraltı Müzik Buluşması: Friday Rocks

Berlin garage aleminin en çarpıcı isimlerinden “Bone Zeno” ve Avrupa turnelerinin hemen ardından “Reptilians From Andromeda”, yerli yeraltı müziğinin önemli temsilcileri “The Mobbers”, “Merry’s Funeral” ve “The Dirty Duo” Friday Rocks kapsamında 22 Kasım Cuma akşamı Muaf Kadıköy’de bir araya geliyor.

Tam 5 grubun enerjiyi sürekli yüksek tutacağı gecede, Dj kabininde 90’lar İstanbul yeraltı müziğinin önemli Dj’lerinden Deniz Pınar olacak.

Avant-garde, blues ve garage kulvarının mühim temsilcilerinden Bone Zeno, müziğindeki karanlık, yırtıcı ve büyüleyici yaklaşımla dinleyici için farklı bir deneyim sunuyor. Özellikle, 2017 tarihli “Black Milk” albümüyle iz bırakan Bone Zeno, Tom Waits’den Nick Cave’e kadar uzanan sıra dışı tonlarla kesintisiz bir rock’n roll macerası yaşatıyor.

Reptilians From Andromeda, gitarda Tolga Özbey, vokalde Aybike Çelik Özbey, bas gitarda Kerim Gönençer ve davulda Onat Hafız güncel kadrosu ile son yıllar memleket yeraltı sahnesinin en dikkat çekici ve faal ekiplerinden. Geçtiğimiz Mayıs ayında, beş şarkının yer aldığı “Bloodlust of the Doll Witch” isimli EP.sini yayımlayan grup son dönemde yurt içi ve yurt dışı konser trafiğini sürdürüyor

2017 yılında gitar/vokalde Merih Özkan ve davulda Cem Çoban’ın bir araya gelmesiyle hayata geçen The Mobbers, garage rock, punk, blues ve rock&roll desenlerine sahip sounduyla ilgi çekiyor. Türkiş Garaj Gürültüsü isimli derleme albümde “Run Baby Run” şarkısıyla yer alan ikili, son olarak “Sin Will Find You Out” kaydıyla adından söz ettirdi.

2013 yılında Izzy Stone (Bass) ve Julius Wentor (Guitar-Vocals) tarafından İstanbul’da kurulan Merry’s Funeral, dokuz şarkının yer aldığı ilk albümü “Metanet”i 2017’nin başında yayımladı. İkilinin, Eylül 2019’da Secret Sin Records Ltd. tarafından yayımlanan ikinci albümü “Medusa” ise hem ABD’de hem de İngiltere’de basılıp dağıtılacak.

Gitarda Ali Murat Akozan ve davulda Akad Büke’den oluşan The Dirty Duo, ilk EP.si “The Mirror Quest” ile dikkatlerden kaçmayacak bir işçilik koyuyor ortaya.

İstanbul yeraltı buluşması bu kez Muaf Kadıköy’de 22 Kasım Cuma akşamı Friday Rocks kapsamında gerçekleşecek… Kaçırmayın…

What's your reaction?

tr_TRTurkish