İstanbul Fotoğraf Galerisi’nden yeni sergi: Gece Gündüz İstanbul

İstanbul Fotoğraf Galerisi bünyesinde gerçekleştirilen Timurtaş Onan Fotoğraf Atölyesi Proje grubu fotoğrafçılarının eserlerinden oluşan Gece Gündüz İstanbul adlı sergi 13 Şubat salı günü saat 19:00’da açılıyor. Sergi 3 Mart tarihine kadar görülebilir.
Bir  yıl süren sokak fotoğrafçılığı projesi “Gece Gündüz Istanbul” ile  son yıllarda sosyal, kültürel, doğal ve mimari anlamda pek çok değişim gösteren İstanbul’u her bir fotoğrafçı seçtiği konular ve özgün yaklaşımlarla fotoğrafladılar.
Sergide yer alan fotoğrafçılar : Gülizar Aktaş, Emel Arısan Yöney, Reyhan Aygör İncekara, Nurhayat Baysal, Selda Bedestenlioğlu, T. Mete Çelebican, Selda Durkut Gürkan Emecan, Pelin Genç, Kaan Gürsal, Çağrı İşbilir, Serra Kemmer, Tülin Şahin Safi, Özlem Uçarkuş ve Fevzi Yağcı
Süreci proje katılımcıları adına Tülin Şahin Safi anlatıyor:
 
Proje boyunca günün farklı saatlerinde, değişen hava koşullarında ve renkli sosyal ortamlarda çalıştık. Bir kentin zenginliği olan çeşitli kültürlerden insanlarla iletişim içinde olduk. Onların kimi zaman ironik, kimi zaman hüzünlü hikayeleri fotoğraflarımıza konu oldu. Sokak festivalleri, bit pazarları, kahvehaneler, kafeler, barlar ve sokağın ta kendisi çalışma alanımızdı. Her gün yaşam gailesiyle geçip gidenler, göçlerle gelenler, ekmeğinin peşinde olanlar, sokak müzisyenleri, gece insanları, evsizler, her şeyden habersiz günlük yaşamını sürdürenler; kısacası Istanbul’un tüm gizli kahramanları bu projenin birer parçası ve fotoğrafların ilham kaynağıydı. Biz proje katılımcıları için bu bir yıllık süre değişik deneyimlerle dolu, uyumlu ve keyifli bir süreçti.
fotoğrafı: Selda Bedestenlioğlu
tr_TRTurkish