Sahnesinde ağırladığı birbirinden değerli ve nitelikli programlarla sanatseverlerin gönlünde ayrıcalıklı bir yer edinen İş Sanat, 2018’e de heyecan verici etkinliklerle başlıyor. 4 Ocak’ta Yeni Yıl konseriyle başlayacak etkinlik serisi sanatın pek çok rengini sahnesine taşıyacak.

4 OCAK
YENİ YIL KONSERİ:
JOHANN STRAUSS GALA
19. yüzyıl Viyana’sına bir yolculuk yapıp görkemli dönem kostümleri içindeki birbirinden yetenekli dansçıları izlemek isteyenlerin illa Avusturya’ya kadar gitmesine gerek yok. İş Sanat, artık bir klasik haline gelen yeni yıl konseriyle size bu imkanı ayağınıza kadar getiriyor! John Rigby’nin batonu altındaki Johann Strauss Orkestrası’nın hazırladığı bu müzik şöleninde, Avustralyalı soprano Corinne Cowling ve İskoç tenor Nicky Spence’in seslendireceği birbirinden eğlenceli vals ve polkalarla harika bir zaman geçireceğinizi garanti ederiz. Çingene Baron Uvertüründen Mavi Tuna’ya, Radetzky Marşından Schlau Schlau Polka’ya uzanan, Strauss ailesinin ve çağdaşlarının en sevilen eserleri ile izleyicilere sıkı bir müzik ziyafeti vadeden bu müzik şöleni, saat 20.30’da başlıyor.

9 OCAK
ZÜRİH ODA ORKESTRASI
Günümüzün en büyük akordeon sanatçılarından Richard Galliano ve kemanın yükselen yıldızı Leticia Moreno’yu aynı sahnede izlemek harika olmaz mıydı? Cevabınız evetse, 9 Ocak akşamı için kimselere randevu vermeyin. Üstelik bu ikiliye barok, klasik, romantik dönem eserlerin yanı sıra caz, folk, pop gibi farklı türleri de kapsayan konser programlarıyla adından sıkça söz ettiren Zürih Oda Orkestrası da eşlik edecek. Bach’tan Piazzolla’ya oldukça renkli bir repertuvar dinlemek isteyen klasik müzik tutkunları bu müzik ziyafetini kaçırmayın!


14 OCAK
FANTASTİK HİKAYELER MAKİNESİ
Bu aralar kardeşinizi ya da minik bir dostunuzu tiyatroya götürmeyi düşünüyorsanız, Fantastik Hikayeler Makinesi tam da aradığınız oyun olabilir. İş Sanat’ın geçtiğimiz yıldan bu yana kapalı gişe oynayan ve çok sevilen çocuk oyunu Fantastik Hikâyeler Makinesi, 14 Ocak’ta bir kere daha sahnede olacak. Can Yılmaz’ın yazdığı ve Serdar Biliş’in yönettiği oyunun eğlenceli müziklerini Çiğdem Erken, koreografisini Tuğçe Tuna hazırladı. Çocukları uçağın mucidi Wright Kardeşler’den Hezârfen Ahmet Çelebi’ye, sinemanın mucidi Lumiere kardeşlerden taş devrine uzanan geniş bir zaman diliminde benzersiz bir yolculuğa çıkaran oyunun meraklı kahramanı Ömer’e yetenekli genç oyuncu Ata Berk Mutlu hayat veriyor.


22 OCAK
GÜLTEN AKIN ŞİİR DİNLETİSİ
İş Sanat’ın en ilgi gören etkinliklerinin başında ücretsiz dinletileri geliyor bildiğiniz gibi. Bugüne kadar edebiyatımızın en önemli isimlerinin şiirlerini ve hikayelerini izleyicilerle buluşturan İş Sanat, 22 Ocak akşamı iz bırakan kadın şairlerimizin başında gelen Gülten Akın’ın dizeleriyle seriyi sürdürecek. Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı “Kestim Kara Saçlarımı…” başlıklı dinletide şiirleri Tilbe Saran, Hümay Güldağ ve Aslı Yılmaz seslendirecek. Serdar Yalçın’ın müzik yönetmenliğini yaptığı, şiirle müziğin iç içe geçeceği dinletiye Seda Subaşı ve Ceren Gürkan kemanlarıyla, Deniz Yücel viyolasıyla, Şemsa İdil Ural da çellosuyla eşlik edecek. İlk dönem şiirlerinde doğa, aşk, ayrılık, yalnızlık, özlem gibi temalara ağırlık veren, 1970’lerden sonra toplumsal konulara yönelen Gülten Akın’ın duygu dolu şiirlerinden derlenen bu dinletiyi kaçırmayın.


29 OCAK
PARLAYAN YILDIZLAR
Genç sanatçılara klasik müzik dünyasına attıkları ilk adımlarında destek olmak ve onların kamuoyunda tanınmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Parlayan Yıldızlar serisinin Ocak ayındaki konukları, keman sanatçısı Naz İrem Türkmen ve arp sanatçısı Güneş Hızlılar. Keman eğitimine İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda Aslı Erdal ile başlayan Naz İrem Türkmen, Dania Kainova, Mincho Minchev, Seda Subaşı, Muhammedjan Turdiev ve Yossif Radionov ile çalıştı. Uluslararası birçok yarışmada dereceleri bulunan genç sanatçı, eğitimini İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda sürdürüyor. 2006’da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başladığı eğitimine İsviçre Arp Akademisi’nde devam eden Güneş Hızlılar ise, 2015 yılında Kanada Pasifik Bölgesi Uluslararası Yaz Müzik Akademisi kapsamında Pasifik Filarmoni Orkestrası’nın arp grup şefliğini yapmak üzere davet aldı. Avusturya Modern Müzik Topluluğu ile orkestra eserlerinin yanı sıra solo eserlerin dünya prömiyerini gerçekleştiren sanatçı, eğitimini Salzburg’da Mozarteum Üniversitesi’nde sürdürüyor. Bu iki genç yıldızı izlemek isteyenler Millî Reasürans Konser Salonu’nda 29 Ocak akşamı gerçekleşecek konseri kaçırmasın.


31 OCAK
HÜSN’Ü DREAM
Son önerimiz Ocak ayını klarnetin duygu dolu tınılarıyla tamamlamak isteyenler için… Türkiye’nin önde gelen klarnet virtüözlerinden Hüsnü Şenlendirici, yeni projesi Hüsn’ü Dream’in ilk konseri için 31 Ocak akşamı İş Sanat sahnesine konuk oluyor. Kariyeri boyunca birçok önemli isimle müzikal işbirliklerine imza atan Şenlendirici, bu defa caz müziğin sınırlarını zorlayacak. Gecede Şenlendirici’ye Cenk Erdoğan, Cahit Kutrafalı, Adem Gülşen ve Volkan Öktem gibi önemli müzisyenler eşlik edecek. Hüsn’ü Dream’in özel konuğu ise Halil Sezai olacak. Türk Sanat Müziği’nden Halk Müziği’ne, arabeskten caza uzanan renkli bir repertuvar dinlemek isteyenler ayın son gününde İş Sanat’ta olsun.