Immortal’dan Yeni Albüm “War Against All”un İsim Şarkısı ve Yayın Tarihi

Norveçli black metal grubu Immortal, “War Against All” isimli yeni albümün 26 Mayıs’ta yayımlanacağını duyurdu.

Nuclear Blast Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albüme adını veren şarkı da duyuruyla birlikte paylaşıldı.

Norveç’in ilk ve en başarılı black metal gruplarından biri olan grubun onuncu stüdyo albümü olacak “War Against All”, klasik Immortal tarzında sekiz yeni şarkı içeriyor.

Grubun kurucusu Harald “Demonaz” Nævdal yeni şarkı hakkında şunları söylüyor: “‘War Against All’ bu albüm için yazdığım ilk parçaydı. Rifflerin çoğunlukla ‘Battles In The North’ rifflerimden ilham aldığı hızlı bir parça. Sözler bir açılış şarkısı için de gerçek Blashyrkh savaş hissi ve havasında. Bu tarzdaki soğuk, ham ve hızlı savaş şarkıları benim için her şey demek. İlk yılları asla unutmayacağım veya tempoyu düşürerek hayranları hayal kırıklığına uğratmayacağım.”

Albümün yapımcılığını Arve Isdal üstlendi ve Norveç’in Bergen kentindeki Conclave & Earshot Studio’da Herbrand Larsen ve Arve Isdal tarafından kaydedildi.

Demonaz şöyle diyor: “Immortal, ilk kayıtlarımızda oluşturulan ve tanımlanan tarzı sürdürüyor. Hızlı, öfkeli, destansı ve güçlü Blashyrkh metali – tek yol!”

Ayrıca “War Against All”ın yapım süreciyle ilgili biraz daha arka plan sunuyor: “Nihai bir kayıt elde etmek için stüdyo çalışması gerekli olsa da yazma süreci kesinlikle benim favorim. Hala tüm gitar rifflerini/müziklerini evde aynı eski havayla yazıyorum ve sözlerini de.

Bana en çok black metalin ilk günleri ilham veriyor. Ormanda soğuk geceler, kış ayının altındaki dağlarda. Ruhumuzu canlı tutan ve tüm müziğimizin temelini oluşturan şey budur.”

Demonaz’a göre “War Against All”, 2018 tarihli albüm “Northern Chaos Gods” için gitar ve vokalleri kaydettiği stüdyoda kaydedildi. “Yeni albümle de harika bir iş çıkardılar ve geri dönüp orada tekrar çalışmak bir zevkti” diyor. “Bu seferki sonuçtan özellikle memnunum. O soğuk, ısıran gitar sesi var ama güçlü bir prodüksiyon var.”

Immortal, her yeni sürümde hayranları Blashyrkh’te bir yolculuğa çıkaran orijinal vizyonundan asla ödün vermedi. Bu şarkılar da bunun bir istisnası değil. Nihai sonuçtan gurur duyuyorum, belirgin bir ifade ve hayranların bunu duyması için sabırsızlanıyorum.”

Immortal “War Against All” şarkı listesi:

01. War Against All

02. Thunders Of Darkness

03. Wargod

04. No Sun

05. Return To Cold

06. Norlandihr

07. Immortal

08. Blashyrkh My Throne

Fotoğraf: Leander Djønne

blabbermouth.net

tr_TRTurkish