İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 13 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde  Orkestra Şefi Patrick Gallois yönetiminde  solistBülent Evcil’e ( Flüt ) eşlik edecek.

Bülent Evcil, Aram Haçaturyan’ın Flüt Konçertosu (*) eserini seslendirecek. Konserin ikinci yarısında ise Tiina Osara, Jean Sibelius’un 1. Senfonisi (**) eşliğinde izleyiciler için canlı olarak resim çizecek.

( * ) Aram Haçaturyan“ın, önce keman konçertosu olarak yazdığı ve daha sonra Jean Pierre Rampal”ın ricası üzerine yine Rampal tarafından flüt uyarlaması yapılan konçertosu.

( ** ) Yapıt, ondokuzuncu yüzyılın senfonik anlayışını yansıtır. Özgürlük mücadelesinden mutluluk ve barışı da içeren renkler taşır. Çaykovski’nin  senfonilerindeki gibi, dramatik, gerilimli, heyecan dozunda abartmalı, dinleyiciyi etkileme, bir renk ve duygu dünyası yaratma amaçlarını önde tutar.