Horror Pizza İlk Single’ı “Otters” ile Huzurlarınızda

Glasxs sahne adıyla üretimlerini sürdüren Melis Uslu ve Son Feci Bisiklet’ten Arda Kemirgent’in uzun video görüşmeleri ve e-postalaşmalarından doğan indie pop/alternatif rock grubu “Horror Pizza”, ilk şarkısı “Otters” ile huzurlarınızda.

“Otters”, eski bir aşkla son bir kez buluşmanın getirdiği hisleri anlatıyor. Rüyalardan fırlamış gibi gitarlar ve bulutların üzerinde süzülen synthleriyle şarkı dinleyenleri mutluluk ve melankoliyle dolu dakikalara davet ediyor. Şarkının miksi Melis Uslu tarafından Londra’daki stüdyosunda yapılırken, bas gitarlara İnanç Yılmaz tarafından Stockholm’de kaydedildi. Mastering işlemleri dünyaca ünlü Abbey Road Stüdyoları’nda Andy Walter tarafından yapılan “Otters”ın kapak tasarımı ise Arda Kemirgent’e ait.

İsminin aksine korkutucu veya lezzetli ögeler barındırmayan grup Arda’nın yazdığı ve Melis’in prodüksiyonunu üstlendiği İngilizce şarkılar ile dinleyici karşısına çıkıyor. İkili, bin meleğin gözyaşları gibi tınlayan sesleri ve ayrı ayrı birikimlerinden getirdikleri ses dünyalarıyla, 2023 sonbaharında tüm dijital platformlarda raks etmeye başlayacaktır.

Horror Pizza’nın ilk şarkısı “Otters”, Why Dark Co. şemsiyesi altında 15 Eylül’de tüm platformlarda yerini aldı.

tr_TRTurkish