Hatemotion’ın Beklenen Yeni Albümü Öncesi Cover EP “COVERMOTION I”a Yeniden Kulak Veriyoruz

Memleket metal sahnesinin parlayan ekiplerinden Hatemotion geçen ekim ayı başında dinleyiciyle buluşan Türkiye’nin ilk yabancı metal cover EP’si “COVERMOTION I” ile ses getirmişti.

Günümüz modern metal anlayışının izlerinden ilerleyerek melodic/groove metal türündeki beste yapılarıyla dikkat çeken grubun beklenen yeni albümü öncesi “COVERMOTION I”a yeniden kulak veriyoruz.

Güçlü riffler ile melodik pasajları bir araya getirip, groovy ritimlerle besleyerek, çift vokal yapısıyla birleştirip metalin tüm türlerinden esintileri müziğinde harmanlayan Hatemotion, cover konusundaki hünerlerini sergilerken gelecek çalışmaları için de beklentiyi yüksek bir seviyeye çekiyor.

Benimsediği müzikal anlayış doğrultusunda bir cover grubu olmak amacıyla 2020 yılının başında bir araya gelen Hatemotion, pandemi süreciyle birlikte 2020 yılının mart ayından itibaren beste çalışmalarına yönelmeyi tercih ediyor.

Vokalde Alp DEMİRTAŞ, gitar/vokalde Umur BAYER, gitarda Altuğ COŞKUN , bas gitarda Enes Mehmet KARAMANOĞLU ve davulda Ozan OĞUZ yer alan grubun adı “Hate”, “Emotion” ve “Motion” kelimelerinin birleşiminden oluşuyor ve müziğinde de bu üç kelimenin anlamını derinlemesine hissettirmeyi amaçlıyor.

Daha önce yayımladığı “Salvation Comes”, “Run Away” ve “Paranochaos” teklileri sonrasında Türk metal piyasasının ilk yabancı metal cover EP’sini çıkaran grup, artık tamamen ilk albümünün çalışmalarına odaklanarak kariyerine devam ediyor.

“CoverMotion I” EP’sinde metal müziğin dev isimlerinden Judas Priest, Iron Maiden ve Metallica’nın ikonik parçaları yer alıyor. Hatemotion bu devlerin “Breaking the Law”, “The Wicker Man” ve “Until It Sleeps” şarkılarını tamamen kendi tarzında yeniden düzenleyerek, cover yapma mantığına olan bakış açısıyla müzikal vizyonunu da gözler önüne seriyor.

EP’nin kayıt süreçleri Jüpiter Müzik Stüdyoları’nda (Kemal ÇETKİN) gerçekleşmiş olup , mix/mastering’i Destagnation Musicworks (Bora İNCE) yapmıştır. Konsept artwork çalışmaları ise Enes Mehmet KARAMANOĞLU tarafından hazırlanmıştır.

tr_TRTurkish