Haftanın Vizyon Filmleri – 31 Mart 2023

Bu hafta sinema salonlarında vizyona girecek filmlerin detaylarına hazırladığımız içerikte göz atabilirsiniz

Çıldırmış Ayı

Cocaine Bear

Yönetmen: Elizabeth Banks
Oyuncular: Keri Russell, Alden Ehrenreich, O’Shea Jackson Jr.

1985 yılında bir uyuşturucu kuryesinin uçağının düşmesiyle ormanda kaybolan kokainin bir kara ayı tarafından yendiği garip bir gerçek olaydan uyarlanan film, yüksek miktarda kokaini tüketen ayının adeta cinnet getirip çevresine dehşet saçmasını konu ediniyor.

Belki Evet, Belki Hayır

Maybe I Do

Yönetmen: Michael Jacobs
Oyuncular: Susan Sarandon, Emma Roberts, Richard Gere

Bir süredir mutlu bir ilişkileri olan Michelle ve Allen, evlenmeye karar verdiklerini açıklamak için anne babalarını bir araya getirmeye karar verir. Ancak beklenmedik bir gerçek ortaya çıkar; aileler birbirini gayet iyi tanımaktadır ve bu tanışıklık evlilik hakkında bambaşka fikirlerin ortaya çıkmasına sebep olur. Eğlenceli hikayesi ve yıldız kadrosuyla BELKİ EVET, BELKİ HAYIR keyif dolu bir romantik komedi.

Çaykovski’nin Karısı

Tchaikovsky’s Wife

Yönetmen: Kirill Serebrennikov
Oyuncular: Alyona Mikhailova, Odin Lund Biron, Philipp Avdeev

2022 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan Çaykovski’nin Karısı, Kirill Serebrennikov’un “Leto” ve “Petrov Grip Oldu” sonrası merakla beklenen yeni filmi… Antonina Miliukova, tutkulu bir aşkla bağlandığı tüm zamanların en ünlü bestecilerinden Pyotr Çaykovski ile evlenir. Fakat kocasından hiçbir alanda yakınlık veya destek görmeyen genç kadın kendini karmaşık, yaralı, eziyet dolu bir hayatın ortasında bulur. Sevgisi yıkıcı bir takıntıya dönüşürken, sırf Çaykovski’nin yakınında olabilmek için çalkantılara katlanıp kendi benliğini feda etmek zorunda kalacaktır. Cannes sonrası dünyanın önemli festivallerinde boy gösteren film, Türkiye prömiyerini Filmekimi’nde yaptı.

Kayıp

Missing

Yönetmen: Nicholas D. Johnson
Oyuncular: Nia Long, Ava Zaria Lee, Tim Griffin

Film, annesinin erkek arkadaşıyla birlikte çıktığı yurt dışı tatilinde kaybolması ve yetkililerin arama çalışmalarında yetersiz kalması sonrası annesinin izini çevrimiçi bir şekilde süren genç June’un arayışını konu ediniyor. Annesinin, erkek arkadaşıyla çıktığı Kolombiya tatilinde kaybolmasıyla June’un aradığı cevaplar uluslararası bürokrasiyle gizlenir. Los Angeles’ta binlerce kilometre uzakta sıkışıp kalmışken June çok geç olmadan annesini bulmak için dahiyane bir şekilde son teknolojiyi kullanır. Ancak June daha derini irdeledikçe, yaptığı dijital dedektiflik aradığı cevap yerine daha çok sorular açığa çıkarır… Ve ne zaman ki annesiyle alakalı sır gün yüzüne çıkar, o zaman aslında annesini hiç tanımadığını fark eder.

Öldüren Oyun

The Friendship Game

Yönetmen: Scooter Corkle
Oyuncular: Brendan Meyer, Peyton List, Kelcey Mawema

Öldüren Oyun, bir grup gencin birbirlerine olan bağlılıklarını test eden ve oyunun derinliklerine indikçe yıkıcı sonuçları olan garip bir nesneyle karşılaşmalarını konu alıyor.

Kızım

Yönetmen: İhsan Gökhan Gökçay
Oyuncular: Sinem Dalkıran, Pınar Kartal, Erol Yavan

Doktor bir annenin ölümcül bir hastalığa yakalanan kızı için verdiği mücadelede kendini bir cinayet çıkmazında bulmasını konu alan “kızım” filmi gerilim ve dram tadında yapısıyla izleyicisine aynı zamanda annenin bilinmez bir çıkmazda dini kötüye kullanarak insanların duygularını istismar edenlerin tuzağına düşmesini konu alıyor.

Paranoid

Yönetmen: Doğuş Arslan
Oyuncular: Meryem Turan, Emre Tetikel, Emre Karoğlu

Paranoid, İstanbul’un ücra bir semtinde yer alan bir sanatoryumda iki farklı karakterin başından geçenleri konu ediniyor.

Ecinni 4: Ecel

Yönetmen: Mehmet Sağlam
Oyuncular: Fatih Paşalı, Merve Ateş, Yasemin Kurttekin

Zeynep’in belirsiz varlıklar görmesi üzerine bir teşhis yoluna düşen ailenin çıktığı yolda Zeynep’in 6 yaşındaki kardeşi Elif esrarengiz bir şekilde kaybolur. Finalde tüm deliller Elif’i, ablası Zeynep’in bir kuyuya ittirerek ölümüne sebep olduğunu işaret etse de Elif’in ne kuyuda cesedine ne de kendisine 2 ay boyunca ulaşılamaz. Annesi’nin Elif’i yeniden aramaya koyulmasıyla birlikte korkunç gerçeklerle yüzleşilecektir.

*İçeriğin oluşturulmasında paribucineverse.com sitesinden faydalanılmıştır.

tr_TRTurkish