2 Şubat Cuma günü Türkiye’de ilk kez konser verecek avangard müzisyen Thighpaulsandra ve noise müziğinin ülkemizdeki temsilcisi Batur Sönmez aynı sahneyi paylaşacak. 3 Şubat Cumartesi günü, müziğin hipnotik gücüyle büyüleyen İzlandalı topluluk ADHD yeni albümleri 6’nın 2018 turnesi kapsamında müzikseverlerle buluşacak.

Efsanevi İngiliz endüstriyel müzik grubu Coil’in en önemli albümlerinde imzası olan synthesizer sihirbazı Thighpaulsandra, ülkemizdeki ilk konserini Borusan Müzik Evi’nde verecek. Spiritualizedve Queen Elizabeth gibi birçok avangard, endüstriyel ve elektronik müzik topluluğuyla çalışmalar gerçekleştiren müzisyen bu konserde Türkiye noise müziğinin temsilcisi Batur Sönmez ile birlikte yer alacak. Konserde, önce Batur Sönmez yarattığı endüstriyel tınılarla duyularımızı harekete geçirecek, sonrasında ise Thighpaulsandra hislerimizi yolculuğa çıkaracak. Program, müzisyenlerin solo performanslarıyla başlayıp, Thighpaulsandra ve Batur Sönmez’in ortak performanslarıyla son bulacak. Konser 2 Şubat Cuma akşamı Borusan Müzik Evi’nde.

ADHD yeni albüm turnesi için İstanbul’da

Dört üyesiyle “uçların ülkesi” İzlanda’dan gelen topluluk ADHD, yeni albümleri 6’nın turnesi kapsamında 3 Şubat Cumartesi akşamı İstanbul’da olacak. İzlanda’nın doğal yapısı kadar, müzisyenleriyle de sıradışı olduğunun iyi bir ispatı olan topluluğun sloganı “biz aileyiz!”. Klavyede Davíð Þór Jónsson, gitar ve basta Ómar Guðjónsson, saksofonda Óskar Guðjónsson ve davuldaMagnús Trygvason Eliassen’den oluşan üyeler, aynı zamanda çocukluk arkadaşı. Bunun yarattığı güven ve kendinden eminlik, kendi içlerinde pek çok farklılık taşısalar da müziklerine de yansıyor.ADHD’nin yarattığı müzikteki doğaçlama ve kendiliğindenlik dinleyicileri kuşatacak.

PROGRAM

THIGHPAULSANDRA & BATUR SÖNMEZ

2 ŞUBAT 2018 CUM 20.30 BORUSAN MÜZİK EVI

20.30 Kapı Açılışı
21.00 Konser

ADHD, 6 / TOUR 2018

3 ŞUBAT 2018 CMT 20.30 BORUSAN MÜZİK EVI

20.30 Kapı Açılışı
21.00 Konser

 

Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com ve www.borusansanat.com/akademibifo