Progresif müzik sahnesinin efsanelerinden, Pink Floyd ve The Beatles’ın ikonik albümlerinde imzası bulunan Grammy ödüllü Alan Parsons PSM Caz Festivali kapsamında 31 Mayıs akşamı İstanbul seyircisiyle buluşuyor.

Parsons şarkıcı/söz yazarı Eric Woolfson ile birlikte 1975 yılında kurdukları ve albümleri 50 milyondan fazla satan The Alan Parsons Project, şarkılarıyla müzikseverler ile hasret giderecek.

Büyük çıkışını Pink Floyd ve The Beatles’ın ses teknisyeni olarak yapan İngiliz müzisyen Alan Parsons, rock tarihinin en başarılı albümlerinin arkasındaki ilham kaynağı. Bugüne kadar çok sayıda prestijli ödüle ve tam 13 Grammy adaylığına adını yazdıran dünyaca ünlü “ses sihirbazı”, 1974 yazında Abbey Road Stüdyoları’nda Eric Woolfson ile tanışmasının ardından The Alan Parsons Project’i kurarak 1976-1987 yıllarında gündemi belirleyen 10 tematik albümü dinleyiciye ulaştırdı.

Albümlerini dönemin en iyi stüdyo müzisyenleri ve vokalistleri eşliğinde kaydeden The Alan Parsons Project, 1982 tarihli soft pop/rock klasiği “Eye in the Sky” ile tarih yazdı.

Kayıt mühendisi, prodüktör ve müzisyen olarak yıldız isimlerle çalışmayı hız kesmeden sürdüren ve 15 yıl aradan sonra 2019’da yeni bir albüm yayımlamaya hazırlanan Alan Parson’ın hafızalara derinden kazınacak nefes kesici performansı için şimdiden hazır olun.

Alan Parsons Live Project’in, PSM Caz Festivali kapsamında 31 Mayıs akşamı Turkcell Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşacağı gösterinin biletleri 19 Mart Salı günü saat 11:00’de satışta olacak.

https://www.facebook.com/events/573708489784071/