Greta Van Fleet Üçüncü Albümün Son Dokunuşlarını Yapıyor

Greta Van Fleet üçüncü tam uzunluklu albümünün son rötuşlarını yapıyor.

Grammy ödüllü Michigan çıkışlı rock grubu, Metallica’nın “Helping Hands” yardım konseri etkinliğine katılmasından önce Consequence ile yaptıkları röportajda 2021’deki “The Battle At Garden’s Gate”in devamı hakkında bir güncelleme sundu.

Davulcu Danny Wagner, “Konuştuğumuz gibi bitiriyoruz,” dedi. “Tamamlanmak üzere ve bu konuda çok heyecanlıyız. Basçı Sam Kiszka ekledi: “Sesin ham enerjisiyle kavramsal olarak neredeyse garajdaki günlere geri dönüyoruz. Ama bunu genişletiyoruz, çünkü biz şimdiye kadar bulunduğumuz en iyi müzisyenleriz.”

Üç ay kadar önce ise Kiszka, Consequence’ın “Kyle Meredith With…” podcast’ine grubun yaklaşmakta olan albümü hakkında şunları söyledi: “Yaptığımız şeyin neredeyse köklerine geri dönme konsepti, bir bakıma o garaj zamanına geri dönmek gibi. Ve tüm bu zamanı onu mükemmel hale getirmek için harcamak yerine sadece neler olup bittiğini yakalamak ve onu heyecan verici, ham ve enerjik hale getirmek için.”

Josh, Jake ve Sam Kiszka kardeşler 2012’de Greta Van Fleet’i kurdular ve beş yıl sonra ilk albümlerini çıkardılar. 2019’da dört Grammy’ye aday gösterildiler ve “Black Smoke Rising” ve “Highway Tune” hitlerini içeren “From The Fires” ile “En İyi Rock Albümü” ödülünü kazandılar.

Fotoğraf: Greta Van Fleet facebook

blabbermouth.net

tr_TRTurkish