Gary Oldman, Antonio Banderas ve Meryl Streep’li Soderbergh Filminden Fragman

Yeni Soderbergh filmi “The Laundromat”tan ilk fragman yayımlandı.

Steven Soderbergh’in “The Laundromat” isimli yeni filmi hem oyuncu kadrosu hem de konusu dolayısıyla yılın merak edilen yapımlarından.

Başrollerini Gary Oldman ve Antonio Banderas’ın paylaştığı ve Meryl Streep’in yıldızlaştığı film, Panama Papers skandalı üzerine odaklanıyor.

Filmde, sigorta dolandırıcılığı mağduru dul bir kadın olan Ellen (Meryl Streep), başına gelen bu olayın ardındaki gerçekleri araştırmaya karar verecek ve araştırmalarını ilerlettikçe yolu Panama’daki Jürgen Mossack (Gary Oldman) ve Ramón Fonseca (Antonio Banderas) isimli iki ortak avukata çıkacaktır.

Resim

2015 yılında patlak veren Panama Papers skandalı sonucu, Panama merkezli hukuk firması Mossack Fonseca’ya ait 40 yıllık belge ve dökümanların sızmasıyla birlikte, denizaşırı hesaplarda paralarını saklayan siyasi liderler, sanatçılar ve birçok ünlü isim deşifre olmuştu.

Oyuncu kadrosunda Jeffrey Wright, James Cromwell, David Schwimmer ve Sharon Stone’un da yer aldığı film, ilk gösterimini 1 Eylül’deki Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirecek. 27 Eylül’de vizyona girecek film daha sonra 18 Ekim’den itibaren Netflix’te yayımlanacak.

tr_TRTurkish