Futbol moda dünyasını da etkisi altına alıyor

Birkaç gün önce Manhattan’daki Strand kitabevinde, onlarca moda editörü, müşteri ve Bushwick’teki ünlü şık çocuklar, nadir kitapların bulunduğu bir odada toplandı. Sonra müzik başladı, bir sürü farkı giysiyle modellerden oluşan bir grup kitabevine yayıldı ve mekândakileri şaşkınlığa uğrattı. Etkinlik sanat öğrencilerinin hazırladıkları bir gerilla şovunun tüm özelliklerine sahip olsa da, aslında Fransız markası Koché’nin yaptığı bir gösteriydi. Gösteri, yılın en akılda kalıcı erkek giyim trendlerinden biri için mükemmel bir final oldu: Futbol.

Koché tasarımcısı Christelle Kocher, koleksiyonu, Paris Saint-Germain ile yaptığı önemli bir işbirliğini de içeriyor. “Forma” giysiler Paris Saint-Germain logosu ile süslendi. “Futbolun bu popüler yönünü seviyorum,” diyen Kocher, gösteriden sonra, “Avrupa’nın en popüler sporu. Futbol gerçekten farklı nesillerin ve sosyal geçmişlerin bir karışımı olan bir spor,” diye ekledi.

Futboldan beslenen tek tasarımcı da Koché değil. Örneğin; 2014 yılında tasarımcı Albert Kriemle’ın AKRIS PUNTO CRUISE COLLECTION 2014 adlı koleksiyonu bunun en uç örneklerinden biri olabilir.

AKRIS PUNTO CRUISE COLLECTION 2014

 

Gosha Rubchinskiy Spring-Summer 2018

Gosha Rubchinskiy İlkbahar-Yaz 2018

Gosha Rubchinskiy İlkbahar-Yaz 2018

kaynak 1: gq.com

kaynak 2: sevii-football.com

kapak fotoğrafı: AKRIS PUNTO CRUISE COLLECTION 2014

tr_TRTurkish