Frightened Rabbit Yeni Albümüyle Radarımızda

İçinde bulunduğumuz dönem müzik bakımından gayet verimli geçiyor. Ardı ardına yayımlanan albümler, oldukça kaliteli ve keyifli dinleme kapasiteleriyle parıldayan güneşe adeta eşlik ediyorlar.

İskoç grup ‘Frightened Rabbit’de bu kervana katılanlardan. Bir ihtimal çok bilinmediklerini düşünsem de 2006’dan beri yayımladıkları albümlerle indie-rock tarzında iyi işler çıkarmaya devam ediyorlar. Özellikle kendi ülkeleri başta olmak üzere, Britanya genelinde yükselen bir grafik sergilemeyi sürdürüyorlar.

Kadro, vokal ve gitarda Scott Hutchison, bas gitarda Billy Kennedy, vurmalılarda Grant Hutchison, gitarda Andy Monaghan ve yine gitarda Simon Lidell’den oluşmakta. İlk albümleri 2006’daki ‘Sing the Greys’in ardından sırasıyla 2008’de ‘The Midnight Organ Fight’ı çıkaran 2010 yılında ‘The Winter of Mixed Drinks’ ve 2013’deki ‘Pedestrian Verse’ ile yollarına devam ettiler. ‘The Greys’, ‘Keep Yourself Warm’, ‘I Feel Better’, ‘Nothing Like You’, ‘The Loneliness and the Scream’, ‘Swim Until You Can’t See The Land’ ve ‘Backyard Skulls’ gibi akılda kalan parçalara imza atan grup yeni albümleriyle de tarzı sevenlerin dikkatinden kaçmayacaktır.

‘Painting of a Panic Attack’ grubun beşinci albümü. ‘Get Out’, ‘Die Like A Rich Boy’, ‘Still Want To Be Here’, ‘Blood Under the Bridge’, ‘An Otherwise Disappointing Life’ ve ‘Break’ ilk dikkat çeken parçalar.

Albüm, geneli olarak da şarkısal bazda da grubun bugüne kadar getirdiği çizgiden ödün vermediğini gösteriyor.

Bugünlerde müzikal açıdan önerilere açıksanız ‘Frightened Rabbit’ ve yeni albümü ‘Painting of a Panic Attack’ı radarınıza almanızda fayda var. İyi dinlemeler.

Frightened Rabbit – Get Out

Frightened Rabbit – Woke Up Hurting

What's your reaction?

tr_TRTurkish