Foo Fighters’tan Hüzünlü, Tutkulu ve İyileştirici Bir Yeni Sayfa: Yeni Albüm “But Here We Are” Yayında

Foo Fighters’ın, uzun süreli davulcuları Taylor Hawkins’in Mart 2022’deki trajik, ani ölümünün ardından çıkan ilk, toplamda ise on birinci stüdyo albümleri “But Here We Are” dinleyiciyle buluştu.

Basın bülteninde “grubun yeni hayatının ilk bölümü” olarak tanımlanan But Here We Are, “28 yıl önce ilk etapta onları bir araya getiren müziğe sığınan kardeşlerin sesi, hayatın devamına dair olduğu kadar tedavi edici bir süreçti” ifadesiyle detaylandırılıyor.

Davulcu Hawkins’in kaybının yanı sıra Dave Grohl’un annesinin de ölümünün ardından keder temaları albümde doğal olarak kendine yer buluyor.  Özellikle de albümün yayını öncesi dinlediğimiz “Rescued”, “Under You”, “The Teacher” ve Dave Grohl’un kızı Violet’in vokallerinin yer aldığı “Show Me How” single’larında bu hissiyat kendini gösteriyor.

Rock müziğin onarıcı, iyileştirici ve kuvvetlendirici güçlerine tam kıvamında bir selam çakan albümdeki 10 şarkı, grubun ve Greg Kurstin’in iş birliğinde kaydedildi. Grup “But Here We Are” ile kendilerini daha iyisini yapmaya iten güçleri yeniden keşfettikleri, hüzünlü ama tutkulu, neticesinde de görkemli bir yeni sayfa açmayı başarıyor ve albümün isminin hakkını vererek “İşte Buradayız” diyor.

Foo Fighters, photo credit: Danny Clinch

What's your reaction?

tr_TRTurkish